Yeni baslayanlar icin onerileriniz

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,345
1,363
K E R K Ü K
hacker' olmak için öneri istiyorsan, ilk yazılım öğren popüler dillere hakim ol.
sonra yavaş yavaş kitap, kurs, sertifika programları şeklinde eğitimlere başlayabilirsin.

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
89
Turkhackteam isimli forumda neye başlamış olabiriz
hekır olmayı diyorsan eğer sana sayayım bu forumda hekır olmak için yok işte önce bundan başla yok sonra şunu yap diyen kişileri asla ama asla takma direk belirli bi alan seç artık ne üzerine olacağı sana kalmış yazılım ise eğer masaüstü mü web mi yada network mu temel ağları öğren yada paran varsa direk ccna kursu al yada ne blm web diyorsan da web sitelerinin çalışma mantığını falan araştır ha ama sakın ama sakın krdsm al bu konuyu yada programı on dakkaya hekırsın diyen adamları takma yada programla hek yapıp işin arka planında ne döndüğünü anlamayanlardan olma zaten şuan bu forumda ki ve direk internetteki en büyük sorun bu uzak dur derim bi işin temelini öğrenmeden programlar ile birşeyler yapmaya çalışma

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
806
Casterly Rock
Merhaba size önerim C++ ve Python öğrenmenizdir. Python, geniş bir kütüphaneye sahiptir ve kolay okunmaktadır, bu da hızlı öğrenmeye yarar. Yeterince uzun bir süredir kullanıldığından dolayı kullanıcısı çoktur bu sebepten dolayı destek almanız çok daha kolaylaşır. Çoğu internet protokolünü destekler. C/C++ yazılım dilini de öğrenmenizi tavsiye ederim. Orta seviyeli kodu sayesinde donanım tarafına yeterince yakın ve verimli olması C++'ı işletim sistemi geliştirme için en uygun dillerden biri yapıyor. Akıllı saatler, otonom araçlar gibi makinelerin gömülü yazılımlarının çoğu C++ ile yazılmıştır C++'ın yüksek performanslı olması sebebiyle oyun motorları ve oyunlar içinde bir numaralı tercih haline gelmiştir. Şu anda en popüler oyun motorları olan Unity ve Unreal Engine, C++ ile geliştirilmiştir, hileleri de aynı şekilde.

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,176
277
Ötüken🇹🇷
Merhaba aşağıda vereceğim linkte nereden başlamanıza yardımcı olacak içerikler mevcut.Şimdiden başarılar dilerim.

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
13
21
şimdi buni diyim ben sana, nerden başlamalıyım neler yapmalıyım bana bir yol gösterebilir misiniz gibi şeleri inanki bende yazdım bende yaşadım ama sana kendimden örnek vereyim her şeyin başı meraktır ve özentiliktir yani bu adamlar yapmışsa ben neden yapamiyim gibi gibi, araştır bol bol araştır kitap oku. ingilizceni geliştir gerçek bi hacker ingilizce bilmeli yani, programlama öğren. her konuda kendini geliştir kimseden yardım eğitim bekleme kendini geliştirebilecek tek patron sensin
Yeni başlayanlar için önerileriniz nelerdir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.