Yerli Malı Ürünlerimiz [Destek Çıkalım]

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
Merhaba arkadaşlar , aşağıda sizlere yerli malı ürünlerimizin markalarını sıraladım. Lütfen yerli mallar almaya çalışalım. Biz kolaya oturan millet olmayalım. Ayfoncuları zengin ettiniz artık yeter diyelim ve milli markalardan alışveriş yapmaya yönelelim.

Son düzenleme:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,584
113
uzay
Casper yerli sanayimi? Anlayamadım, paylaşım için teşekkürler şu son zamanlarda dahada önemli

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
Casper yerli sanayimi? Anlayamadım, paylaşım için teşekkürler şu son zamanlarda dahada önemli

%100 yerli olması mümkün değil, hiçbir firmada %100 kendi bileşenlerini üretecek güçte değil. Sorun bu değil, Casper kendine özgü bir laptop tasarlamıyor, sadece etiket basıyor, başkası yapıyor Casper adı altında satılıyor. Laptop ve telefon piyasasında hiçbir firma dışa bağımlı olmadan ürün üretemez.

Teşekkürler

lealperen

Üye
30 Haz 2018
73
0
Aydın
Burdaki hiçbir firma ile problemim yok da casper konusunda ben de pek mutlu değilim. Özellikle Nirvana pc modellerinde sıklıkla kullandıkları çince bir bios var ki tam bir zehir. (Bios diyorumda onun farklı bir ismi var aslında aklıma gelmedi ) Koton <3

Dışa bağımlılık elbetteki olacak devletler bile tek olamazken şirketler nasıl olsun. Ancak mesele bunu minimize etmek. Teknoloji sanayide bu konuda durum fena.

Son düzenleme:

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
Burdaki hiçbir firma ile problemim yok da casper konusunda ben de pek mutlu değilim. Özellikle Nirvana pc modellerinde sıklıkla kullandıkları çince bir bios var ki tam bir zehir. (Bios diyorumda onun farklı bir ismi var aslında aklıma gelmedi ) Koton <3

Dışa bağımlılık elbetteki olacak devletler bile tek olamazken şirketler nasıl olsun. Ancak mesele bunu minimize etmek. Teknoloji sanayide bu konuda durum fena.

Kesinlikle

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
%100 yerli kafasından uzaklaşın hindistanlilar gibi kala kalirsiniz
Casper türk malı velakin içindeki donanimlar abd menşenli onun yerine çin mallarina yönelebiliriz bence hem daha ucuz :trl

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,553
840
Semerkant
Casper'in yeni telefonları harika. Siz hangisini kullandınız ?
Doğru örnek.
https://www.epey.com/akilli-telefonlar/casper-via-a3-plus.html

Biosa girmeyen pc mi olur.
Yeni pclerde biosa farklı şekilde girilinir hocam.Mesela Asusda windows logosuna tıklayıp g ye basıp yeniden başlat tuşuna basmak ve bırakmamak gerekiyor.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/casper-bios-giris.105251/
https://forum.donanimhaber.com/casper-nirvana-bios-ayarlari--33288100

Yararlı konu teşekkürler.

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.