Yerli Malı Ürünlerimiz [Destek Çıkalım]

Pedo

Üye
3 Ara 2015
136
0
Açıkçası yerli mal kullanmalıyız fakat tamamen yerli mal üretim kullanmak ve yurt dışından ihracat yapılmaması çok kötü bir şey olur. Eğer bir marka iyi ve ürünü iyi ise zaten öne çıkar.

Besk

Üye
14 Mar 2017
131
0
ÖTÜKEN
a101 bim yazmışında git bibak bakalım oralarda satılan mercimek nerden geliyormuş :) tarım ülkesi olan türkiye mercimeği kanadadan alıyor :) telekom falan zaten araplara verildi türk malı falan değil.

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
Bana haklısın diyorsun ama devlet destek çıkar diyorsan yazdığım yazıyı gerçekten anlamamışsın. Örneğin "betonu yatırım zanneden, bir halk varken dışa bağımlı olmak zorundasın bir noktada." burada ne demek istemişim iki üç kere oku tekrar yorum yap dostum :) Ne projeler, ne fikirler devlet destek çıkmadığı için harcanıyor. Beyin göçüyle Amerika'ya, Avrupa'ya gidip çok büyük yerlere gelen gençlerimiz var bunlar neden Türkiye'de kalmıyor? Devlet desteği alamadıkları için.

Şuna bir göz at mesela: https://onedio.com/haber/bir-gurur-...ilgil-nasa-nin-mars-projesine-secildi--657082

Emin ol bunun gibi onlarca örnek var. "Önce kafa yapısını değiştirmemiz lazım" derken tam da bundan bahsediyordum. Yazdıklarımdan bir anlam çıkaramayıp hangi konuda haklı olduğumu söylüyorsun onu da anlamadım açıkçası :)

Neyse bu kadarı yeter daha fazlası siyasete girer o yüzden başka yorum yapmıyorum bu konuda.

Sende benim yazımı tekrar oku. Ne yazıkki haklarını vs okumayan cahiller bilmeden devlet bize sahip çıkmıyor diyor. Sende bende dahiliz buna

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.