YouTube’da Telif Hakkı Nasıl Korunur? KingSton

KingSton666

Kadim Üye
26 Nis 2016
9,747
0
Ankara
YouTube’a size özel videolar eklediyseniz ve o videoları sizden başkası kendi hesabına yüklediyse ve kendi videosuymuş gibi davranıyorsa telif hakkından faydalanabilirsiniz. Eğer videonuzun çalındığını bildirirseniz Google size yardımcı olacaktır. Peki, bu bildirimi nasıl yaparsınız?

  • Öncelikle videonuzun sizden izinsiz paylaşıldığı yer buluyorsunuz. Ardından videoyu açıyorsunuz.
  • Videoyu açtığınız zaman alt kısımda “ekle, paylaş, daha fazla” seçeneklerini göreceksiniz.
    2016-05-25_18-36-40-600x337.png
  • Bu seçenekler arasından daha fazlaya tıkladığınız zaman orada “bildir” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Bildir dediğiniz zaman alt kısımlarda “haklarımı ihlal ediyor” seçeneğini göreceksiniz.
    2016-05-25_18-37-46-600x337.png
  • Ona tıkladığınız zaman gerekli adımları geçtikten sonra Google’a bildirim yapmış oluyorsunuz.

Telif hakkınızı bu şekilde bildirebilir ve eğer gerçekten video size aitse istemediğiniz yerlerden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.