YouTube görmediğim hesaplara abone olunuyor

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
Merhabalar tekrardan

Kaç haftadır YouTube da hiç görmediğim hesaplara abone olunmuş, hepsini abonelikten çıktım dün, şifremi değiştim ve ikili doğrulamayı açtım
Bu sabah baktım tekrardan bazı hesaplara abone olunmuş

Ne yapmam gerek bu durumda yardımcı olur musunuz?

Mesal

JİTEM

Uzman üye
31 May 2020
1,592
382
KATO DAĞI
Merhabalar değerli üye bunun sebeplerinden birisi sürekli bir şekilde havuz sistemine düşüyor olmanız olabilir telefona bi anti virüs yükleyip taratmanız sizin için faydalı olabilir belkide uygulama önerim ise Malwarebytes olacaktır sizler için + olarak google authenticator yükleyip hesaplarınızı ona bağlamanız çok iyi olur 1-2 ayda birde şifrenizi degişerek tamamen güvence altına alabilirsiniz şifreleriniz bol bol büyük harf küçük harf sayı ve sembollerden oluşturursanız brute force yemenizde zorlaşacaktır ama eğer google authenticator kurarsanız rat yemediğiniz sürece dilerlerse şifrenizi bilsinler yinede giremezler iyi forumlar dilerim.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
Merhabalar değerli üye bunun sebeplerinden birisi sürekli bir şekilde havuz sistemine düşüyor olmanız olabilir telefona bi anti virüs yükleyip taratmanız sizin için faydalı olabilir belkide uygulama önerim ise Malwarebytes olacaktır sizler için + olarak google authenticator yükleyip hesaplarınızı ona bağlamanız çok iyi olur 1-2 ayda birde şifrenizi degişerek tamamen güvence altına alabilirsiniz şifreleriniz bol bol büyük harf küçük harf sayı ve sembollerden oluşturursanız brute force yemenizde zorlaşacaktır ama eğer google authenticator kurarsanız rat yemediğiniz sürece dilerlerse şifrenizi bilsinler yinede giremezler iyi forumlar dilerim.
Sağolun efendim ilgilendiğiniz için

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Selam @Tory_41 öncelikle telefonunuza format atın. Hesabınız çalınmış olsa 2 faktörlü doğrulama hesabınıza girmeyi engellerdi. Büyük ihtimalle sizin abone olduğunuz kanallar internetten abone satın alıyor. Sizin telefonunuzda küçük çaplı trojan yemişse sebebi bu olabilir. Format atıp şifrenizi değiştirin. Kendine iyi bak, iyi forumlar ;)

'Rio

Katılımcı Üye
25 Haz 2021
567
150
C:\System32
Önceki yorumlarda da belirtildiği gibi telefonunuz havuz sistemine düşmüş olabilir.

İkinci bir ihtimal direkt olarak telefonunuza uzaktan erişim ile arkaplanda abone oluyor olabilme ihtimali var.

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Abone arttırma sitelerine giriş yaptıysanız havuz sistemine kayıt oldunuz demektir.
Google hesaplarınızın şifresini mutlaka değiştirin, hesabınızın bilgileri çalınmış olabilir. Uygulamaların sizin bilgilerinizi kullanarak abone olması mümkün. Abonelikten çıktıktan sonra sayfayı yenileyip çıktığınızdan emin olun.

Youtube hesabınız hangi gmail hesabımıza bağlıysa bağlı olan Google hesabınıza giriş yapın uygulama erişimi kaldırma,bağlı uygulamalar kısmındaki adımları izleyin 3. parti uygulamalarla olan ilişiklikleri kaldırın.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
Selam @Tory_41 öncelikle telefonunuza format atın. Hesabınız çalınmış olsa 2 faktörlü doğrulama hesabınıza girmeyi engellerdi. Büyük ihtimalle sizin abone olduğunuz kanallar internetten abone satın alıyor. Sizin telefonunuzda küçük çaplı trojan yemişse sebebi bu olabilir. Format atıp şifrenizi değiştirin. Kendine iyi bak, iyi forumlar ;)
Trojan yemiş olabilir bence de bi format atmak gerek sağolun

Abone arttırma sitelerine giriş yaptıysanız havuz sistemine kayıt oldunuz demektir.
Google hesaplarınızın şifresini mutlaka değiştirin, hesabınızın bilgileri çalınmış olabilir. Uygulamaların sizin bilgilerinizi kullanarak abone olması mümkün. Abonelikten çıktıktan sonra sayfayı yenileyip çıktığınızdan emin olun.

Youtube hesabınız hangi gmail hesabımıza bağlıysa bağlı olan Google hesabınıza giriş yapın uygulama erişimi kaldırma,bağlı uygulamalar kısmındaki adımları izleyin 3. parti uygulamalarla olan ilişiklikleri kaldırın.

Sağolun efendim önerileriniz için

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Merhabalar tekrardan

Kaç haftadır YouTube da hiç görmediğim hesaplara abone olunmuş, hepsini abonelikten çıktım dün, şifremi değiştim ve ikili doğrulamayı açtım

Mesal
Öncelikle ;
+ Gidip Google Şifrenizi Değiştirin.
+ Daha Sonra Google Hesabınız'da 2FA açın.

Böylece Sorununuz Çözülmüş olacaktır.

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
13
21
Öncelikle Merhaba, aynı durum benimde başıma gelmişti ve bendeki youtube ve googlede çeşitli kanallara abone olup duruyordu. şey yapnmanı öneririm. googleye gir ayarlardan bildirimlere bak orda altta büssürü mavi tikler açık olacaktır onların hepsini kapat atıyorum sabah gaztesi bildirim kapat vs vs aynı şekilde youtudende bunu yapabilirsin. çok basit bi yöntemdir eğer yapamazsan özelden yazabilirsin elimden gelidiğince yardımcı olmaya çalışırım
Merhabalar tekrardan

Mesal

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
Öncelikle Merhaba, aynı durum benimde başıma gelmişti ve bendeki youtube ve googlede çeşitli kanallara abone olup duruyordu. şey yapnmanı öneririm. googleye gir ayarlardan bildirimlere bak orda altta büssürü mavi tikler açık olacaktır onların hepsini kapat atıyorum sabah gaztesi bildirim kapat vs vs aynı şekilde youtudende bunu yapabilirsin. çok basit bi yöntemdir eğer yapamazsan özelden yazabilirsin elimden gelidiğince yardımcı olmaya çalışırım
Bunu deneyeceğim sağolun :)

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,622
1,616
telefon'da root varmı ?
Yok sanırım

Efendim yaptım ancak hala devam ediyor, ben mi yanlış yaptım acaba özelden daha detaylı anlatır mısınız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.