YouTube videolarını indirebileceğiniz YouTube Go Türkiye’de yayına giriyor| SMK

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,230
0
3
Amerika
NZGQVg.png
YouTube, tamamen yeni ve daha önce kullanılmamış özelliklerle dolu olan uygulaması YouTube Go’yu Türkiye ile birlikte 130’dan fazla ülkede yayına alıyor. Bu yeni uygulama ile birlikte istediğiniz YouTube videosunu telefonunuza indirebilecek ve daha sonra internete bağlı değilken de izleyebileceksiniz. YouTube videolarını nasıl indiririm sorusu artı tarihe karışacak.

Hindistan’dan tüm dünyaya
YouTube Go, geçen sene test edilmeye başlandı. Öncelikle Hindistan’da teste sürülen uygulama kısa süre sonra Endonezya, Nijerya gibi 14 ülkede test edilmeye başlandı. Test edilen ülkelerdeki topluluklara eğlencenin ötesinde değer katması YouTube Go’nun kabul görmesini kolaylaştırdı ve uygulamanın bugün 130’dan fazla ülkede yayına girmesine vesile oldu.

YouTube yaptığı duyuruda Endonezya’daki bir girişim olan Mapan’ın, YouTube Go’yu nasıl kullandığını şöyle anlatıyor: “Örneğin, Endonezya’da düşük gelirli toplulukları ve aileleri eğitmek ve güçlendirmek için teknoloji kullanan bir Startup olan Mapan, YouTube Go’yu girişimci kadınları finansal beceriler ve kaynaklarla donatmak için düzenli olarak gerçekleştirdikleri topluluk buluşmaları olan “arisan”ların bir parçası olarak kullanıyor. Sistem her topluluk başkanının küçük bir işletmeyi kurup işletmekle ilgili videoları bir çalma listesini halinde indirmesi, sonra da topluluktakilerin YouTube Go’nun yakındakilerle paylaşım işlevini kullanarak bu videoları birbirleriyle paylaşmaları esasına dayanıyor. ”


Farklı özellikler
YouTube Go, çok önemli özelliklerle piyasaya sürülüyor. Bu özelliklerden bazılarına kısaca göz atalım şimdi.Ön izleme

YouTube Go üzerinde videoların görüntülerine tıklayarak ön izleme yapabileceksiniz. Böylece videonun tamamını izlemeden ya da indirmeden önce gerçekten isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz.

Ücretsiz video paylaşımı

İndirdiğiniz videoları yakınınızdaki aile ve arkadaşlarınızla veri kullanmadan paylaşabileceksiniz. Böylece videoları paylaşmak çok daha kolay ve rahat olacak.

İstediğiniz çözünürlüğü seçin

Telefonunuza videoları indirirken kalitesine siz karar verebileceksiniz. Böylece harcayacağınız veriye de karar vermiş olacaksınız. Kısıtlı bütçeleri / planları olan kullanıcılar için bu özellik hayat kurtarıcı olacak.
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.