YouTube'dan Küçük iPhone'lara Yüksek Çözünürlük Kıyağı!

dumenci06

Uzman üye
20 Eyl 2015
1,782
0
ANKARA
iPhone Plus gibi büyük ekranlı modellerde, YouTube uygulaması 1440p'ye kadar destek sunuyordu. Artık daha küçük iPhone sahipleri de aynı konfora kavuşabilecek.
Google, iOS için YouTube uygulaması geliştirdiğinde; biraz garipsenen bir eyleme imza atmıştı. 5.5 inç boyutundaki iPhone modelleri; 1440p çözünürlüğe destek verirken, 4.7 inçlik nispeten mütevazi modeller 720p çözünürlük ile yetinmek zorunda kalıyordu.

Son YouTube güncellemesi ile 4.7 inçlik iPhone modelleri de, 1440p çözünürlükte video kalitesine kavuştu. 4 inç ekranlı modellerse 1080p çözünürlükle yetinecekler. Gerçi 1080p'nin düşük bir çözünürlük olduğunu söylemek mümkün değil ve bizce çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli.Maalesef 60 FPS'lik videolardaki azami çözünürlük hala 1080 piksel düzeyinde. Oysa ki QHD ekrana sahip Google Android temelli akıllı telefon sahipleri, 60 FPS'deki 1440p videoların keyfini çıkarabiliyor. Google'ın tercihleri garipsense de, bunların stratejik hamleler olduğunu düşünüyoruz.​
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.