Youtube'un Kendisinin Reklamını Kendine Vermesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

Merhabalar,

Youtube'da gezinip video izlerken birden video yarıda kesildi. Tabii ki reklam yüzünden..

Şimdi diyeceksiniz ki bunda ne var? gayet doğal birşey reklam veremez mi? Evet verebilir ama konuyu açmamın sebebi Youtube'un kendi sitesinde yani "youtube.com"da Youtube.com reklamı yapması.

XE7rN7.png

Bir video izlerken videounun yarıda kesilmesi ve reklam izletilmesi hiç bir kullanıcın hoşuna gitmez.

Yani reklam eklemek demek kalitenin düşmesi demek.

Benim anlamadığım nokta da bu işte.

1- Zaten reklama ihtiyacı olan bir platform değil

2-Hadi madde 1'i saymazsak, yani pek bilinmeyen bir platform varsayarasak: Youtube'a giren birisi zaten Youtube'u biliyordur heralde.

3-Neden bilen birisine kendi reklamını yapar?

4-Reklamın kaliteyi düşürdüğünden bahsettim. Neden kalitesini düşürür?

Video Link: [ame="https://www.youtube.com/watch?v=yY7iGa4t9-I&feature=youtu.be"]https://www.youtube.com/watch?v=yY7iGa4t9-I&feature=youtu.be[/ame]

Ben işin içinden çıkamadım.Konuyu fikirlerinize sunuyorum.

Son düzenleme:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

jaxensxc

Üye
20 Ağu 2017
100
0
Reklam veren az ise yani reklam yok ise o reklamlar çıkar ve yayınlayıca verdiği kazancı düşüktür o reklamdaki amaç reklamveren olmadığı zaman boş kalmaması için az da olsa bir kazancı olması için kendi reklamını vermesidir.

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Reklam veren az ise yani reklam yok ise o reklamlar çıkar ve yayınlayıca verdiği kazancı düşüktür o reklamdaki amaç reklamveren olmadığı zaman boş kalmaması için az da olsa bir kazancı olması için kendi reklamını vermesidir.
Yani diyorsun ki hem kaliteyi düşürmek, hem de kasadan para çıkarmak için uğraşıyorlar. Sence mantıklı oldu mu?

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Tanıtım amaçlı değil bilgilendirme amaçlı bir reklam olabilir. Mesela logo değişimi hakkında bir reklam olabilir.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Orda reklamı beğendinmi diyor yani youtube kendine reklam yapmış ve sana bunu kullanalımmı gibisinden soru soruyor ve bu reklamların hepsini engelleyebilirsin google chrome eklentisi sayesinde

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Tanıtım amaçlı değil bilgilendirme amaçlı bir reklam olabilir. Mesela logo değişimi hakkında bir reklam olabilir.

Yalnız yeni logoyu değil eski logoyu gösteriyor. konuya video linkini ekledim.

aynen bende öyle düşünüyorum

Ne düşünüyorsun kardeşim? bir fikir belirtmedim ki..

Orda reklamı beğendinmi diyor yani youtube kendine reklam yapmış ve sana bunu kullanalımmı gibisinden soru soruyor ve bu reklamların hepsini engelleyebilirsin google chrome eklentisi sayesinde

AddBlock'tan bahsediyorsun.
evet, youtube kendine reklam yapmış, bana "bunu beğendin mi?" diye soruyor evet, ama ben de bunu soruyorum kardeşim zaten addblock nereden çıktı..

Czverf ToS

Katılımcı Üye
26 Haz 2016
646
0
Mars
Kalite neden düşsünkü dünyanın en büyük video izleme sitesi ? Adblock ve Adblock Plus kullanın eklenti bunlar kurun 0 reklam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.