- Zabit [0.7.1]

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,769
0
Bursa
- Zabit [0.7.1]

Günümüzde e-posta sistem yöneticilerinin hemen hemen en büyük problemi spam ve virus içeren maillerdir. Bu yüzden postalari, qmail'in kuyruguna girmeden önce önlemek için bir içerik filtreleyici ve eklenti kontrolu yapan bir program yazmaya karar verdik.

Zabit, qmail için yazilmis bir içerik ve eklenti filtreleyicidir. Hızlı ve küçük olması için C dili ile yazılmıştır.

Zabit projesi, zabit ve zabit-wrp olmak üzere iki modülden oluşmaktadır.

Zabit, içerik filtreleme ve eklenti kontrolu yapar. zabit-wrp ise, zabit ile birlikte bir virus tarayıcı kullanmak için kullanılır.
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.