Zamanda yolculuk mümkündür.

BozkurtOrdusu

Uzman üye
15 Tem 2016
1,871
0
Ankara
Zamanda yolculuk yüz yıllardır tartışılıyor,Stephen Hawking'in teorileri olsun diğer bilim adamlarının açıklamaları olsun bunun gerçekleşebileceğini söylüyor peki nasıl? Biz nasıl zaman yolcusu oluruz onu anlatacağım;

Zamanda yolculuk inanılmaz bir şeydir bir yolculuğa çıkıp evinize sizin insanlarınızdan daha fazla yaşamış bir şekilde dönmek inanılmaz bir duygu,tabii bunun büyük zorlukları var.

Zamanda yolculuk şu anda mümkün demiştim,evet mümkün eğer bir kara deliğin çekim gücünün tersi yönünde yüksek süratla yörüngesine oturursanız o zaman zamanda yolculuk yapmış olursunuz.
Yüksek sürat dedik ancak bu ışık hızına yakın bir hız olabilir yani şu anda yapılamaz ancak ışık hızı keşfedilince zamanda yolculukta yapılmaya başlanacaktır diye düşünüyorum.

kGRBXr.jpg

Tabii ki bu iş inanılmaz riskli,insan vücudu zamanda yolculuğa müsait mi bu kadar yüksek bir hıza dayanabilir mi kara delik bizi bir anda yutabilir mi gibi sorular göz önüne alınmalıdır.

Kısacası eğer ışık hızı bulunursa doğal bir kara delik bizi zamanda yolculuk yapmak için bekliyor olacak. Ve sadece geleceğe gidebileceğiz geçmişe gitmek büyük paradoksları ortaya çıkarıyor ve bu paradokslar da geçmişe gitmenin imkansız olduğunu ortaya koyuyor. Yani atalarımızı bir daha göremeyeceğiz. Üzücü bir durum bu ama gelecekte ki olayları görmek daha bir haz yaşatır diye düşünüyorum.

Sıkılmayıp buraya kadar okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum bu makale tamamen bana aittir,umarım sizi biraz olsun bilgilendirebilmişimdir.

8 Ocak 2017
96
0
Öncelikle güzel bilgi bende araştırma yapmıştım ışık hızı şart cikilinca mümkün görünüyor ama ışık hızına çıkmak sıkıntı.

miyoz

Üye
26 Haz 2016
205
0
Cehennem
Deneme sanamı aittir? sana aitse bu konu hakkında benimde fikirlerim var.. fen ilimlerine oldum olası meraklıyımdır. özlden bilim muhabbeti yapabiliriz.. :D

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Hocam Bence mümkün değil;
Şu sorudan dolayı;
Şimdi gelecek yıllarda insanlık o teknolojiye ulaşacak ve zamanda yolculuğu mümkün kılacak gibi bir senaryo var.O senaryo çok eksikli bir senaryo. Şimdi gelecekte mümkün olacak ise neden günümüzde gelecekten gelen insanlar yok? Bu durum bunun tersi için geçerli mi bilmiyorum fakat gelecekten geçmişe dönmenin mümkün olmayacağı kanaatindeyim.

8 Ocak 2017
96
0
Ama gelecekte bulunuyor çünkü geçmişte kameralara yakalanmış çok insan var o zmana ki şartlara göre daha değişik olanlar. Bununla ilgili videolar youtube de bolca var.

miyoz

Üye
26 Haz 2016
205
0
Cehennem
Şu sorudan dolayı;
Şimdi gelecek yıllarda insanlık o teknolojiye ulaşacak ve zamanda yolculuğu mümkün kılacak gibi bir senaryo var.O senaryo çok eksikli bir senaryo. Şimdi gelecekte mümkün olacak ise neden günümüzde gelecekten gelen insanlar yok? Bu durum bunun tersi için geçerli mi bilmiyorum fakat gelecekten geçmişe dönmenin mümkün olmayacağı kanaatindeyim.

Paralel evrenler teorisi..

8 Ocak 2017
96
0
Şu sorudan dolayı;

Gelenler ve ispatı var.

BozkurtOrdusu

Uzman üye
15 Tem 2016
1,871
0
Ankara
Şu sorudan dolayı;

Paralel evrenlerden dolayı,binlerce olabilite varken neden geçmişe dönsünler hem zaten geçmişe dönmek imkansız demiştim yazımda.

HimmeLL

Yeni üye
8 Ocak 2017
27
0
Bence Bu mümkün değil hocam
Işık hızı gibi bir hıza ulaşmak mümkün olabilir fakat bunu insan kaldıramaz kanaatindeyim

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Paralel evrenlerden dolayı,binlerce olabilite varken neden geçmişe dönsünler hem zaten geçmişe dönmek imkansız demiştim yazımda.

Hocam zaten sizin yazınıza ters düştüğü için değil de konuya katılmak istediğim için yazdım.
Ayrıca okurken tam odaklanmadım kusura bakmayın.
Birde şunu ekleyeyim:
Kanıtı olsaydı çok ses getirmez miydi?

BozkurtOrdusu

Uzman üye
15 Tem 2016
1,871
0
Ankara
Hocam zaten sizin yazınıza ters düştüğü için değil de konuya katılmak istediğim için yazdım.
Ayrıca okurken tam odaklanmadım kusura bakmayın.
Birde şunu ekleyeyim:
Kanıtı olsaydı çok ses getirmez miydi?

Astronomi ile ilgilenenler zaten şok olmuştu,şuan kanıtlı bir olay eğer ışık hızı mümkün olursa doğal bir zaman makinesi bizi uzayda bekliyor olacak.

Aucky

Üye
10 Haz 2016
239
0
~~~
Astronomi ile ilgilenenler zaten şok olmuştu,şuan kanıtlı bir olay eğer ışık hızı mümkün olursa doğal bir zaman makinesi bizi uzayda bekliyor olacak.

Hocam peki bir insan o hıza dayanabilirmi?
Çünkü ışık hızındaki bir aracın içinde bir insan vücudu koltuğa çivilenir gibime geliyor. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.