THT DUYURU

chat
Linux Server Yönetim Linux server yönetim ve yazılımlar

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

BloodhoundAD Nedir ?

Laurange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Nereden:
Bakü
Mesajlar:
3.153
Konular:
256
Teşekkür (Etti):
674
Teşekkür (Aldı):
917
Ticaret:
(0) %
3
1339
11-06-2020 10:31
#1
BloodhoundAD Nedir ?Bloodhound Active Directory, aktif dizin alanlarının güvenliğini analiz etmek için penetrasyon test cihazları tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir araçtır. Amacı, test uzmanlarının bir ortamın (belirli bir ağ için “toprağın yatırılması”) hızlı ve kolay bir şekilde kapsamlı ve kullanımı kolay bir görüntüsünü elde etmelerini sağlamak ve özellikle ayrıcalıklı erişim elde etmeyi kolaylaştıracak ilişkileri haritalamaktır. anahtar kaynaklara.Bloodhound kullanılarak toplanabilen veriler, yönetici haklarına sahip kullanıcıların bilgilerini ve söz konusu kullanıcıların ağdaki diğer bilgisayarlara erişip erişemediklerini ve grup üyeliği bilgilerini içerir. Tüm bu bilgiler bir saldırgan tarafından sömürülebilir, böylece gruplara yeni kullanıcılar ekleyebilir, mevcut kullanıcıları silebilir, sistemlere yeni yöneticiler ekleyebilir ve mevcut yöneticilerin kimlik bilgilerini değiştirebilirler.BloodHound, verilerini açık kaynaklı Neo4j grafik veritabanına beslemek için tasarlanmıştır. Bu, BloodHound'un varlık düzeyleri ve ayrıcalık düzeyleri de dahil olmak üzere kullanıcı hesapları arasındaki ilişkileri gösteren diyagramlar oluşturmasına izin verir. Belirli bir ağ varlığı seçerek, kullanıcı o ana makineye ayrıcalıklı erişim elde etmenin yollarını ve bu erişimin kazanılabileceği hesapları ve makineleri gösteren bir harita oluşturabilir.

Bloodhound'u Kurma

Bloodhound, Linux, Windows ve OSX işletim sistemlerine kurabilirsiniz. Bloodhound, Neo4j'ye bağlıdır. Neo4j Java ile yazılmış bir grafik veritabanı yönetim sistemidir. Bu yüzden Java, Neo4j Bloodhound'u çalıştırmak için de gereklidir. Neo4j kullanmanın amacı, Bloodhound aracılığıyla elde edilen bilgiler arasındaki bağlantıyı görselleştirmektir. Windows işletim sisteminde, neo4j'nin Java'nın en son sürümüyle birlikte ayrı olarak yüklenmesi gerekir. Bloodhound çerçevesi daha sonra aşağıdaki komut kullanılarak Github'dan indirebilirsiniz.

Kod:
git clone https://github.com/adaptivethreat/Bloodhound
Kali Linux'ta kurulum farklıdır. Öncelikle, yüklü uygulamaların depolarını güncellemeli ve aşağıdaki komutları kullanarak paketleri yükseltmeliyiz.Kod:
apt-get update 
apt-get dist-upgrade
Daha sonra, Bloodhound aşağıdaki komut kullanılarak kurulabilir.

Kod:
apt-get install bloodhound

Komut sadece Bloodhound'u değil, aynı zamanda Neo4j paketini de kurar. Bir sonraki adım, aşağıdaki komutu kullanarak Neo4j'yi başlatmak ve yapılandırmaktır.

Kod:
neo4j console


Yukarıdaki komut Neo4j'yi başlatır ve http: // localhost: 7474'te bir uzak arabirim oluşturur. Neo4j, Bloodhound ile varsayılan bir paket olarak kurulduğundan, varsayılan bir kullanıcı adı ve şifreye sahiptir.

Kullanıcı Adı: neo4j
Şifre: neo4jGüvenlik nedeniyle varsayılan şifreyi değiştirmemiz gerekiyor. Varsayılan kimlik bilgilerini değiştirmek için, aşağıdaki adresi yazarak Neo4j veritabanını bir web tarayıcısında açın: http: // localhost: 7474 Yüklendikten sonra, Neo4j arayüzü varsayılan şifreyi değiştirme seçeneği sunar.Verileri Bloodhound ile Analiz Etme Neo4j'yi yapılandırdıktan sonra, uygulamayı terminale yazarak Bloodhound arayüzünü açın.
bloodhound

Komut, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Neo4j veritabanı kimlik bilgilerini ister.Ekran görüntüsünde Bolt'un yerel ana bilgisayarda da etkinleştirildiğini görebiliriz. Cıvata, istemci sunucu iletişimi için kullanılan bir ağ protokolüdür. Neo4j DB bağlıyken Bloodhound arayüzünü açmak için gerekli kimlik bilgilerini sağlayın. Arayüz farklı seçeneklerle yüklenir. Sol tarafta, bazı önceden oluşturulmuş sorgular seçeneğiyle veritabanı bilgilerini görebiliriz.Sorgular, hedef ana bilgisayarlardan ayıklanan verilerin analizine izin verir. Önceden oluşturulmuş sorguların yanı sıra özel sorgular da kullanılabilir. Sağ tarafta grafiği içe / dışa aktarma, veri yükleme ve eşik ayarları gibi farklı seçeneklerimiz var. İçe / dışa aktarma seçenekleri, geçerli grafikleri JSON biçiminde içe veya dışa aktarmak için kullanılır. Yükleme seçeneği, verileri Bloodhound arayüzüne beslemek için kullanılır.Veri Toplama Gereksinimleri

Bloodhound genellikle Active Directory ağlarından üç tür bilgi gerektirir. Bu içerir

Giriş yapmış kullanıcılar

Yönetici haklarına sahip kullanıcılar

Kullanıcılar ve mevcut gruplar arasındaki ilişkiYukarıdaki veriler, Bloodhound deposundan Powershell Ingestor kullanılarak toplanabilir.BloodHound.Py adlı Python tabanlı bir ingestor da var ve bu fonksiyonun çalışması için pip yoluyla manuel olarak kurulması gerekiyor. BloodHound.Py şu anda diğer yatırımcının aksine Kerberos'u desteklemiyor. Ancak, yine de grup üyeliği toplama, yerel yönetici toplama, oturum toplama gibi varsayılan veri toplama görevlerini ve etki alanı güven numaralandırma gerçekleştirme gibi görevleri gerçekleştirebilir.
---------------------
𝓛𝓐𝓤𝑅𝓐𝓝𝓖𝓔
ㄶ ㄷ ㄸ ㄹ ㄺ ㄻ ㄼ ㄽ ㄾ ㄿ ㅀ ㅁ
Konu 'Adige tarafından ( 4 Hafta önce Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.
ZuL-RaA, BraveHero, ‘Nullity, S79 MeDuSa Teşekkür etti.
ZuL-RaA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kulüpler Genel Sorumlusu
Üyelik tarihi:
12/2017
Nereden:
Seul
Mesajlar:
3.737
Konular:
275
Teşekkür (Etti):
611
Teşekkür (Aldı):
817
Ticaret:
(0) %
11-06-2020 11:37
#2
Ellerine sağlık
---------------------
EsTeRGoN Teşekkür etti.
'Leroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Stajyer Moderatör
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
Rivia
Yaş:
4
Mesajlar:
2.547
Konular:
527
Teşekkür (Etti):
104
Teşekkür (Aldı):
497
Ticaret:
(0) %
11-06-2020 14:22
#3
Çok güzel konu , eline sağlık.
---------------------

Oyun Kategori Sorumlusu

"Ne güzeldi ümitlerim, kırdı gitti sevdiklerim."
'Adige - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ar-Ge Tim Lideri
Üyelik tarihi:
10/2012
Nereden:
Secure Shell
Yaş:
26
Mesajlar:
9.047
Konular:
549
Teşekkür (Etti):
783
Teşekkür (Aldı):
1459
Ticaret:
(0) %
4 Hafta önce
#4
Emeğinize sağlık
---------------------
"Kendinizi geliştirmeye o kadar çok zaman harcayın ki Başkalarının yaptıklarıyla ilgilenmeye ve onları eleştirmeye vaktiniz olmasın"arge@turkhackteam.org

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler