THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

takipci
Seçenekler

Dell Ubuntu Linux'u sevdi

DoWn LiTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2007
Nereden:
emekli mod
Mesajlar:
1.621
Konular:
809
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
66
Ticaret:
(0) %
0
924
17-01-2008 15:06
#1
Mayıs başında Ubuntu ile Linux yüklü sistem satışları konusunda anlaşan ve Mayıs sonundan itibaren Linuxlu sistem satışına başlayan Dell kararından memnun görünüyor.

Mayıs ayının başında Ubuntu ile Linux yüklü bilgisayar satışları konusunda anlaşan ve Mayıs ayının sonundan itibaren Linuxlu sistem satışına başlayan Dell bu işi sevmiş görünüyor. Ubuntu'nun sahibi olan Canonical'ın kurucusu Mark Shuttleworth, Dell ile yaptıkları işbirliğinden son derece memnun olduklarını ifade ederek bu işbirliğinin gelişerek süreceğini belirtti.

HP'nin ardından dünyanın en büyük ikinci PC üreticisi olan Dell satışa sunduğu 5 modelinde işletim sistemi olarak Linux kullanıyor. Shuttleworth'ün, açıklamasına göre önümüzdeki aylarda yeni seçenekler sunarak Linuxlu Dell yelpazesinin genişletileceğini ifade etti. Dell cephesinden ise daha temkinli bir yaklaşım gelirken konu ile ilgili soruları cevaplandırmaktan ısrarla kaçınan Dell sözcüsü Anne Camden sadece Ubuntu ile yapılan işbirliği sonucunda müşterilerin isteklerini karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etmekle yetindi.

Öte yandan HP ile birlikte Lenovo, Acer, Toshiba gibi büyük üreticilerle Linux yüklü sistemlerin satışı konusunda görüşmeler yapıldığı konusundaki söylentilere de açıklık getiren Mark Shuttleworth, bu tarz bir gelişmenin söz konusu olmadığını ve söylentilerin asılsız olduğunu vurguladı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler