THT DUYURU

Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

chat
Seçenekler

Google Desktop For Linux

Fernando-38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
11/2007
Mesajlar:
2.192
Konular:
1742
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
311
Ticaret:
(0) %
09-03-2008 15:11
#1
Google Desktop For Linux
Google Desktop uzun süredir Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilen bir masaüstü arama programı. Artık Google Desktop'un Linux işletim sistemleriyle uyumlu olan Linux sürümüde Google Inc. tarafından geliştirilmiş bulunuyor. Program ile hem bilgisayarınızda hemde web üzerinden arama yapabileceksiniz. Desktop sizlere kendi e-postalarınızı, dosyalarınızı, müzikleri, fotoğrafları ve daha birçok şeyi Google da web araması yapar gibi bilgisayarınızda yapabileceksiniz.

Hızlı Arama Kutusu

Hızlı Arama Kutusu (Quick Search Box) hem masaüstü hemde web aramalarınız için en hızlı yol. Sadece birkaç harf veya kelime girerek ilgili tüm dosyalara ulaşabileceksiniz. Quick Search Box'u Ctrl tuşuna 2 kere basarak ekrana getirebilir veya saklıyabilirsiniz.

Gmail ve Web Geçmişinizi Tarayın
Baktığınız herşey bilgisayarınız üzerinde olmayabilir. Hernekadar hem web hemde bilgisayarınızı tarıyor olsanızda, Desktop sonuç bulmada daha kesin adım için Gmail ve internet geçmişinizide tarıyor. Hatta çevirimdışı iken bile bu verilere ulaşma imkanı sağlıyor.

Birçok Dosya Türü

Google Desktop otomatik olarak aşağıdaki dosya türlerini indexliyor ve sizlere sanal olarak tüm dosyalarınıza full text search yapmanızı sağlıyor:
Gmail
Text dosyaları ve kaynak kodları
PDF ve PS dosyaları
HTML dosyaları

Thunderbird e-postaları

OpenOffice.org dokümanları
Resim ve müzik dosyaları
Man sayfaları ve Info sayfaları
Dosya ve klasör isimleri a
Program benzer sonuçları dosya türlerine göre ayarlamanıza olanak sağlarken, dosya sürümlerinin bilgilerini belirleme konusunda da size yardımcı oluyor. Google entegrasyonu özelliği ve akıllı indexleme ile arama sonuçlarında size en doğru bilgileri sunuyor.
Çoklu Dil Desteği

Google Desktop for Linux çoklu dil desteği sunuyor ve işletim sisteminizin diline ve dil ayarlarınıza göre otomatik olarak sizin kendi dilinize uyum gösteriyor.

Not: İndireceğiniz bu sürüm Linux Red Hat / Fedora / Suse / Mandriva x86 sürümleriyle uyumludur. Debian / Ubuntu x86 sürümü için yükleme adresine yükleme bilgisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler