THT DUYURU

Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

takipci
chat
Seçenekler

Linux'a Adobe Photoshop CS6 Yükleme

ksc10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
Burdan
Mesajlar:
414
Konular:
74
Teşekkür (Etti):
43
Teşekkür (Aldı):
151
Ticaret:
(0) %
0
519
24-05-2018 00:27
#1
Thumbs up
Linux'a Adobe Photoshop CS6 Yükleme

Linux platformuna geçtikten sonra en çok aradığım şey Photoshop olmuştu. Maalesef Photoshop Linux desteği sunmuyor. Bunun içinse bizim uygulayacağımız iki farklı çözüm yolu var. İlki Wine kullanmak ikincisi ise PlayOnLinux kullanmak. Wine maalesef Photoshop CC sürümleri ile tam olarak çalışmıyor. Bu nedenle PlayOnLinux ile kurulum yapacağız. Hazırsanız başlayalım.
Öncelikle PlayOnLinux uygulamasını edinin. Ardından uygulamayı açın. Veritabanlarının yüklenmesini bekleyin. Uygulama açılınca “+” şeklindeki Kur düğmesine basın. Açılan pencerede grafikler kategorisine gidip Adobe Photoshop CS6’i seçip sağ alttan kur deyin.


Gelen her şeyi kabul ederek ileri deyin. Şimdi karşınızda kurulum dosyasını seçmemiz istenen pencere çıkacak. Buradan Adobe Photoshop CC kurulum dosyasını seçmeniz gerekiyor ama ben yasal olmadığı için bu dosyayı vermeyeceğim. Siz kendi imkanlarınızla da çok rahat bulabilirsiniz. Size tavsiyem zip açılımlı (İnternetten veri indirmeyen) veya Portable bir dosya edinmeniz. Ben ilkini kullandım.

Dosyayı seçtikten sonra ileri diyoruz. Ardından siz hangi kurulum dosyasını seçtiyseniz onun kurulum ekranı geliyor. Onu kurup kurulumu bitiriyoruz. Kurulum bittikten sonra masaüstünde simge oluşmuş olmalı. Oluşmadıysa PlayOnLinux uygulamasından Photoshop’a giriş yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde uygulama PlayOnLinux’a ait yonca simgesi ile görünüyorsa bunun için PlayOnLinux üzerinde uygulamaya sağ tık yapıp “simge belirle” tuşu ile simgeyi değiştirebilirsiniz.
Eğer Photoshop’ın hangi sürümlerinin ne kadar iyi çalıştığını öğrenmek istiyorsanız buradan tüm sürüm kurulumları ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Kendinize en uygun sürümü belirleyebilirsiniz. Photoshop CS6 ve CC sürümlerini CS6’i seçerek, diğer sürümleri (eski olanları) kendi CS kategorilerini seçerek kurabilirsiniz. Yapamayan arkadaşlar için videosunu ekliyorum.

https://www.youtube.com/embed/QKdALjpM2GI
KAYNAK:http://www.kaanksc.com/linuxa-adobe-...p-cs6-yukleme/
---------------------
Konu ksc10 tarafından (24-05-2018 18:24 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resimler Eklendi

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler