THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Red Hat Enterprise Linux 8 Beta Yayınlandı!

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.574
Konular:
5647
Teşekkür (Etti):
1331
Teşekkür (Aldı):
3584
Ticaret:
(0) %
0
1810
28-01-2019 20:15
#1


Red Hat, kurumların tüm inovasyon ihtiyaçlarını karşılamak için Kasım ayında Red Hat Enterprise Linux 8 Beta sürümünü duyurdu. 2014’te duyurulan Red Hat Enterprise Linux 7’nin ardından şirketin piyasaya sürdüğü en önemli ürünlerinden biri olan yeni Linux, kurumsal BT yapılarını geliştirecek ve onları geleceğe taşıyacak inovasyonlara güç sağlıyor.

Red Hat, kurumsal BT’lerin hem mevcut olarak kullandığı, hem de yeni kullanmaya başladığı teknolojiler için ortak bir temel sunmak amacıyla çalışıyor. Red Hat, dijital dönüşüm stratejilerini tüm hibrit bulut ortamlarında kullanabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Çünkü kurumlar hibrit bulut ortamlarında Linux konteynerleri ve Kubernetes gibi inovasyonları farklılaşmış ürün ve hizmetlerini sunmak için kullanıyor.

Bunun yanında Red Hat, BT ekiplerinin optimize olabilmesi ve mevcut teknoloji yatırımlarından mümkün olan en fazla faydayı elde etmesi için çalışmalar gerçekleştiriyor. Böylece istikrarlı ve verimli inovasyon yapma ihtiyaçları arasındaki köprü rolü oynuyor.

Red Hat Enterprise Linux 7’nin işletim sistemi yeniden tanımlamasının üstünden geçen dört yıl içerisinde BT dünyası köklü değişimlere uğradı. Artık yöneticiler dijital dönüşüm ve inovatif inisiyatifler arasında kaynak dengesi kurmakla görevlendiriliyor. Mevcut altyapıyı çalışır durumda tutma gereği anlaşılabilir bir şeydir ama bütçenin çoğu bu değişmezliği korumaya ayrıldığında, dönüşüm çabaları da neredeyse durma noktasına gelecek kadar yavaşlıyor.

Bugünün kurumsal kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için Red Hat Enterprise Linux 8 Beta yüzlerce iyileştirme ve onlarca yeni özelliğin yanında, platformun dijital dönüşüme yön vermesine ve mevcut üretim sistemlerini aksatmadan hibrit bulutu benimseme sürecine güç sağlamasına yardımcı olacak bir takım anahtar yetenekler sunuyor.

Red Hat, Enterprise Linux 8’i yayınladığı günden itibaren mevcut müşterileri ve geliştiricileri tarafından birçok önemli teste tabi tutuluyor. Açık kaynak topluluğunun ruhunu ve yaklaşımını benimseyen müşterileri, Linux’un bu sürümünün geliştirilmesinde önemli rol oynuyor.


Red Hat Enterprise Linux 8 Beta sürümünü test etmek için buraya tıklayın.
---------------------
Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler