THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Linux'u Ayrıan Özellikler//TheVeronica//İçerik Editörlüğü Kulübü

TheVeronica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2019
Nereden:
Ütopya
Mesajlar:
906
Konular:
35
Teşekkür (Etti):
153
Teşekkür (Aldı):
173
Ticaret:
(0) %
0
2585
14-04-2019 16:44
#1


]Merhabalar. Bugün sizlere Lİnux'u diğer işletim sistemlerinden ayıran farklarını göstereceğim. İyi Okumalar.

1.Tamamen Ücretsiz.
Linux Tamamen ücretsiz bir işletim sistemidir. Çoğu Linux Dağıtımı tamamen halka açık bir şekilde ve ücretsiz olarak paylaşılır. Bu yüzden herkes kullanabilir.2. Açık Kaynak Kodlu.

Linux ve Linux dağıtımları tamamen açık kaynak kodludur. Bu sayede kullanıcı açık kaynak kodlarına bakabilir , istediği yönde ve kullanım amacına göre tasarlayabilir. Bu özelliği ile Linux tamamen kullanıcı dostu bir işletim sistemidir.


3. Çok işlevli Terminal

Linux diğer işletim sistemlerine nazaran kendine has çok yönlü bir terminale sahiptir. Çoğu kullanıcı Linux'un bu özelliğinden dolayı tercih etmektedir. Linuxun terminali ile Dosya Dizinlerinden , Bilgisayarın İp adreslerine kadar geniş bir çevrede kullanabilir , bir çok aracı da bu terminal yardımı ile çalıştırabilirsiniz4. Ücretsiz Araçlar.

Linux'un ücretsiz bir işletim sistemi olduğunu söylemiştik. Linux Dağıtımları çoğunlukla kendi alanlarında ki uygulamalarla hazır bir biçimde sunulur. Bu araçlardan ücretsiz bir biçimde yararlanabilirsiniz.


5. Çok Fazla Dağıtım.


Linux bir çok alanda bir çok dağıtıma sahiptir. Alanlara özel Linux Dağıtımları mevcuttur. Örneğin bir grafik tasarım alanında ki dağıtım ile bir programlamaya yönelik dağıtım aynı değildir. Farklı alanlardaki dağıtımlar farklı araçlar ve fonksiyonlarla gelir. İsterseniz kullanımı kolay ev kullanımı için hazırlanmış dağıtımları da kullanabilirsiniz.


Evet arkadaşlar. Konum burada bitiyor bir sonraki konularda görüşmek üzere.
Konu TheVeronica tarafından (14-04-2019 16:46 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.
Laurange, CassPort Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler