THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Crunch WordList Oluşturma

d3dx9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
d3dx9.psd
Mesajlar:
59
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
8
Teşekkür (Aldı):
99
Ticaret:
(0) %
0
3394
18-07-2019 14:16
#1
Crunch aracı bruteforce ataklarında kullanmak için wordlist oluşturmakta kullanılan oldukça başarılı bir yazılımdır.


Konsola "Crunch" yazarak kullanım şeklini görebiliriz. Görüldüğü gibi oldukça sade ve kolay kullanımı mevcut.


Konsola;
"crunch 4 6 kali > /root/Masaüstü/wordlist.txt" yazarak "kali" sözcüğünün minimum 4 maksimum 6 karakter olması şartıyla oluşturulmasını söyledik. Toplamda 5376 adet parola oluşturuldu.


Oluşturulan dosyayı açtığımızda sonucu görebiliriz. Görüldüğü şekilde yerleri değişik bir şekilde kombinasyonlu bir şekil oluşturulmuş.Wordlist oluştururken farklı özellikler ekleyebiliriz. Burada konsola "Crunch 7 7 -t d3dx9@@ > /root/Masaüstü/wordlist2.txt" yazdık. 7 karakter uzunluğunda olacak şekilde belirttik. "-t" parametresi ile beraber "d3dx9@@" yazdık. Sonundaki "@@"in anlamı "ab" karakterinden başlayıp (alfabe) tüm kombinasyonları tamamlayıncaya kadar "d3dx9" sözcüğünün sonuna ekle anlamına gelmektedir.


Wordlist'i açıp baktığımızda daha iyi anlıyoruz. Görüldüğü gibi sonuna istediğiniz kadar "@" koyabilirsiniz. Lakin min ve max karakter, oluşturacak kelimeden veya rakam dizisinden düşük olmamalıdır. Aksi taktirde hata alırsınız. Yani min karakter 7 ve max karakter 8 ise "d3dx9@@@" ise programınız çalışmayacaktır. Çünkü "d3dx9@@@" dizisi 7'den büyüktür. Bunu kendiniz ayarlamanız gerekmektedir.
---------------------
ℂ⋆
Bizim İşimiz Atatürk Arkadaş !
Hê-ll Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler