THT DUYURU

Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

Seçenekler

Linux'ü windowsla karşılaştırma zorunluluğu

armstrong63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
47
Konular:
4
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
14-08-2009 16:31
#1
Linux'ü windowsla karşılaştırma zorunluluğu
Arkadaşlar dikkat ettim de şimdiye kadar katıldığım seminerlerde, gezdiğim forumlarda ve de linux kullanan arkadaşlarda gördüğüm özelliklerden biri linux ile windows u karşılaştırıp kendilerini üste çıkarma zorunluluğu hissetmeleri. Buna ne kadar gerek var bilemiyorum ama bence hiç karşılaştırmaya girmeden özgürlük ve serverlarda ki büyük başarıya vurgu yapmak yeterli olacaktır. Ve bana göre insanlara bu özellikleri anlatıp sonra karşılatırmayı onlara bırakmanın çok daha verimli olacağına inanıyorum. Bir de bunu ezilmişlik psikolojisine bağlıyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.
--------------------- **** Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir****

**Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır**
balik_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
09/2007
Mesajlar:
357
Konular:
53
Teşekkür (Etti):
59
Teşekkür (Aldı):
64
Ticaret:
(0) %
14-08-2009 21:15
#2
ezilmişlik psikolojisi değil bence. bi masaüstü görüntülerimi gönderiyim de bak. windows mu güzel linux mu. bide mesela pardus linux var bizim tübitakın geliştirdiği. tüm işletim sistemi, sürücüler ve temel programlar dahil sadece 15 dakikada otomatik olarak kendi kendine kuruluyor. tüm bunlar windows için hayal. bunun gibi birçok üstün yönü var linuxun. sadece virüs bulaşmaması bile windowsa üstünlük açışından çok çok önemli bence. kaç sene windows türevleri kullandım, umulmadık zamanda çöker, küçük bir virüsle felç olur, çok kasılır, kullanıcının gelişimini engeller felan fıstık... bilirsin işte. windows dünyanın en zengin şirketinin ürünü. sayılmayacak kadar paraları da var. diyorum ki acaba windows bu güne kadar hangi sorununu halledebildi. mesela pahalılık problemi, güvenlik problemi, ikide bi çökme problemi, sürücü problemi... bir sürü problemi var ama hiç birini çözemedi. parası da var halbuki. ezilmiş olan biz değiliz wndowsun ta kendisi

ama linuxun yaygınlaşması için düşündüğün yöntem mantıklı. bide öyle deneyelim bakalım yalnız ben linuxu övünce bazı insanlar sen linuxa mı çalışıyon, nerden geliyor bu linux aşkı, kesin bunda bir iş var, sen kullanıyon diye mi güzel, linux mu ? yeniyor mu o ? gibi sorular soruyorlar. fakat önce windowsun olumsuz yönlerini anlatınca insanlar doğal olarak ne yapalım diyorlar. o soru bana sorulunca linux diyorum. bu defa da linuxu anlatıyorum. bazıları direniyor, bazıları ise mantıklı deyip araştırıyor. ama senin yöntemi de deneyeceğim söz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler