THT DUYURU


Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

Seçenekler

Linux XP Desktop 2008

_EReNCaN65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kadim Üye
Üyelik tarihi:
09/2008
Nereden:
VAN
Mesajlar:
6.404
Konular:
4114
Teşekkür (Etti):
86
Teşekkür (Aldı):
4955
Ticaret:
(0) %
3
1071
09-09-2009 02:58
#1
Linux XP, Fedora tabanlı bir Rus dağıtımı. Xp görünümlü bir Gnome masaüstüne sahip olan sistem başka ilginç özelliklere de sahip. FAT16/32 ve NTFS dosya sistemlerine okuma-yazma desteği veren sistemi duyuranlar, maksimum donanım desteği sunulduğunu ileri sürüyorlar. Microsoft Office 95/97/2000/2007/XP DOCX, DOC, RTF, XLS, PPT formatındaki dosyalar ile TXT, RTF, XML, HTML, DBF, Acrobat Reader PDF dosya tipleri destekleniyor. Ayrıca Windows TTF-fontları sisteme dahil olarak geliyor.



Linux XP'nin ilgiye değer bir başka özelliği de bir Linux sistemde pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesine destek veriyor oluşu. Linux XP; Firefox, GIMP, InkScape gibi alışılmış uygulamalar dışında web editörü Quanta Plus, Windows uygulamalarını çalıştırmak için kullanılan Windows runtime emulation, mesajlaşma programı Pager ve sahip olunan Widows domainlerle bütünleşmeyi sağlayan LIS gibi değişik uygulamalarla birlikte geliyor.



Oldukça şık ve geniş menülü bir panele sahip olan sistem, kolaylıkla masaüstünüze 3D özelliklerini kazandırmak ve Compiz'in keyfini çıkarmak üzere yapılandırılmış.



Güvenlik konusuna da oldukça özen gösterildiği ifade edilen Linux XP'yi edinmek için:





İndir

http://rapidshare.com/files/10737802...VD.iso.torrent
---------------------
CeHeNNeMDe MeVSiM YoK GüZeLiM HeP YaNaCaKSiN...!


HizLi Yaşa GeNÇ ÖL...!







ESKiLeR TaNıR YeNiLeR ÖRNeK ALıR...!
balik_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
09/2007
Mesajlar:
357
Konular:
53
Teşekkür (Etti):
59
Teşekkür (Aldı):
97
Ticaret:
(0) %
09-09-2009 04:14
#2
kardeş linux xp nin şurda güzel bir tanıtımı yapılmış

https://tik.lat/D9JrL

Altta da Türkçesi var, gülmekten öldüm.

Linux XP

Bayanlar ve baylar,Yeni ve geliştirilmiş Linux dağıtımımızı sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.B dağıtımda Windows'un kolaylığını ve Linux'un stabilitesini bir arada bulacaksınız.Özelliklerini is şunlardır:

Kolay kullanım:Windowsûn bukadar popüler olmasının sebebi,kolay kullanımıdır.Linux XP için de bu tür gelişmeler yaptık.Örneğin,çoğu insan dosya izinlerini() sıkıcı bulur,çünkü çok gariptir ki normal kullanıcılar sadece kendi klasörlerinde dosya işlemleri yapabiliyorlar.Sıkıcı olan başka bir şey de ,saadece root kullanıcısı yeni yazılım kurabiliyor olmasıdır.Linux XPde ise bu durum söz konusu değildir,çünkü bu yeni ve gelişmiş dağıtımda herkez root ile aynı haklara sahip.Bu durum daha güvenli bir sistemi de beraberinde getirmiş oluyor çünkü kullanıcı artık hiçbir zaman root olarak giriş yapmayacak!

Komut satırı YOK!:Komut satırı insanları genellikle zorlar ve sıkar çünkü MS-DOS a çok benziyor,bu yüzden Linux XP de kesinlikle komut satırı yoktur.X Windows otomatik açılmakta ve kullanıcı başka bir Virtual Terminal e geçemeyecek ve zaten terminal emulatör'lerini de tamamen kaldırdık.Bunun temel olarak 2 avantajı var.Birincisi,kullanıcı o eski ve sıkıcı MS-DOS a benzeyen komut satırlarını görmeyecek.İkinci olarak,X Windows kilitlendiğinde tüm sistem kullanılmaz hele gelmekte çünkü kullanıcı komut satırına ulaşamamakta.Bu kullanıcıyı reset atmaya zorlayacak ,ve bu ona Windows ile aynı hissi verecek!

Gelişmiş Mavi ekran:Mavi ekran'ı windows kullanıcıları sık sık görür,ve Linux'ta mavi ekran'ın olmaması insanların Linux a alışamamasına sebep olabilir.Bu yüzden Linux XP de kendine ayit çok gelişmiş bir mavi ekran var ve her kernel hatasında ortaya çıkar!Artık o mavi değil!Tam aksine güzel bir arka-plan resmi var!Kabul edersiniz ki bu Windows'un o sıkıcı mavi ekranına bakmaktan daha hoştur.Tabi ki Linux XP kendi özel yapım kernel'ini kullanır.Yeni bir kod'a sahip bu kernel işletim sisteminin rastgele kilitlenmesini sağlamakta.

Görsel Yardımcılar(Clippy):İnsanlar Office XP den Linux a geçtiklerinde Clippy lerini kaybediyorlardı,ancak Linux XP de yepyeni bir Clippy versiyonu var:Tuxedo - Tux a benzeyen bir penguen karakteri.Müşterilerimiz Tuxedo nun çok yardımcı olacağından emin olabilirler.Örneğin;Nezaman kullanıcı kelime işleme programını açarsa,Tuxedo hemen okuma ve yazma öğreten web sayfalarına bağlantılar önerecek.Ve nezaman fareyi kımıldatırsa Tuxedo kullanıcıa farenin ne olduğunu,nasıl kullanıldığını anlatacak!

Gelişmiş Dosya Yöneticisiiğer linux dağıtımlarında önemli bir dosyayı,geri döndürme şansı olmaksızın silme riski çok yüksek.Yeni ve gelişmiş dosya yöneticimizde ise bu risk daha küçüktür!Örneğin;kullanıcı bir dosyayı silerken Linux "bu dosyayı silmek istediğinizden eminmisiniz" diye soracak,eğer kullanıcı "tamam" derse,"bu dosyayı silerseniz,dosya sistemden kaldırılmış olacak,devam edilsin mi" diye soracak ve eğer kullanıcı "tamam" derse,"Eğer dosyayı silerseniz,bir daha onu göremeyecek ve kullanamayacaksınız,debam edilsin mi" diye bilgilendirildikten sonra "Bu dosyayı silerseniz,başka dosya veya programlar da etkilenebilir,devam edilsin mi?" diye sorulacak ve eğer kullanıcı "tamam" derse "Bu dosyayı silmek sitediğinizden eminmisiniz?" diye sorulacak ve kullanıcı "tamam" derse ,dosya geri dönüşüm kutusuna taşınacak ve Tuxedo kullanıcıya,bu dosyayı bir daha kullanamayacağını söyleyecek,tabi ki geri dönüşüm kutusundan çıkartana dek.


Güzel masaüstü ortamı:Linux XP KDE'nin değiştirilmiş ve Windows XP ye benzeyen bir versiyonu ile beraber gelmekte.Tabiki butonlar daha yuvarlak ve simgeler daha büyük olacak.Linux XP nin standart kurulumunda Barbie,Candy,Teletubbies ve Sickbag Theme'leri ile kurulmakta ve müşterilerimiz kolaylıkla yenilerini websayfamızdan indirebilecek.

Geliştirilmiş Virüs desteği:Windows için binlerce virüs varken Linux için sadece br-kaç tane olduğu bir gerçek.Linux XP'de özel bir Windows Virüsleri deteği bulunmaka ve bu demek oluyor ki bu virüsler sisteminize Windows ortamı ile aynı miktarda zarar verebilecekler.Bu Windowstan terfi eden kullanıcılarn kendilerini gerçekten evlerinde hissetmelerini sağlayacak.Yeni Outloook uyumlu e-mail yöneticisi de buna katkıda bulunacak.Sisteme bir virüs buaştığında ise "Sisteminize hasar verilirken lütfen bekleyin" şeklinde bir yazı ve ilerleme çubuğu gösterilecek.Aynı anda ise kullanıcının iyi vakit geçirdiğinden emin olmak için rahatlatıcimüzikler çalınacak,çünkü sisteme zarar verme işlemi virüse bağlı olarak zaman alabilir.

Trojan Downloadları:Web sayfamızda ise geniş bir download arşivi bulunmakt****ullanıcılar buradan bir sürü değişik trojan'i kolaylıkla indirebilirler.Ve her kullanıcının root ile aynı haklara sahip olduğundan,müşterilerimiz Trojan'ın maximım seviyede hasar verdiğinden emin olabilirler.Bu durum kullanıcılarımızın heycan dolu anlar yaşamasını sağlayacak.

Cracker dostu:Windows'u cracklemek çok kolay olduğundan,Linux a geçen kullanıcılarrın bu durumdan rahatsız olabileceğini farkettik.Bu yüzden Yeni Linux XP de her bir port'un açık olduğundan emin olmanızı sağlayan bir güvenlik sistemi mevcut.Eğer bu yetersiz kalırsa kullanıcılarımız "Cracker çağırma sihirbazı"'mızı kullanabilirler.Bu sihirbaz sayesinde bir kaç kolay adım ile kullanıcılar,sistemlerinin ne sıklıkla ve ne zaman crackleneceğini seçebilirler.Ayrıca bu sihirbazın son sürümü ile kullanıcılar hangi yaş grubu tarafından cracklenmek istediğini saçebilir ve oluşturulan script'i yaratıcı ve yetenekli 1337 Linux XP 5cr1p7 k1dd13z community ye gönderebilir.

Yeni pazarlama stratejisi:Tüm diğer Linux geliştiricilerini dava etmiş bulunmaktayız,çünkü "Linux" kelimesinin kullanımı Linux XP ve diğer linux dağıtımları arasında karışıklığıa sebep olabilir.Biz aynı zamanda Microsoft'u da XP harflerini ürünlerinde kullandığından dolayı dava etmiş bulunuyoruz çünkü bu Windows XP ile Linux XP nin birbiri ile karıştırılmasına sebebiyet verebilir.Mevcut kanunlar sayesinde çok yakında Linux XP dışında hiçbir işletim sistemi kullanılmayacak ve her bir kullanıcı buna göre bir sisteme sahib olmak zorunda kalacak.

Sisteminizi güncel tutacağız:Yeni lisans anlaşmamız,sizi sadece en son sürüm yazılım kullanmanızı sağlayacak,bu da her zaman güncel kalmanızı sağlayacak.Sadece 1000$ karşılığı, Linux XP yi satın aldığınızda işletim sistemini 1 yıl boyunca kullanma hakkına sahip olmuş olacaksınız.Süre dolduğunda Linux XP nin yeni versiyonunu yine 1 yıllığına ve yine sadece 1000$'a satın almanız gerekecek.Eğer almazsanız,daha sonra almak istediğinizde 1700$ ödemeniz gerekecek.Gördüğünüz gibi yeni lisans anlaşmamız sizi sürekli güncel bir yazılım kullanmanıza teşvik ediyor.Ve Linux XP nin her bir yeni versiyonu daha fazla donanım gücü gerektireceğinden donanımınızı da yenilemeniz gerekecek,bu sayede sürekli en güncel sisteme sahip olacaksınız!

kaynak: https://tik.lat/Z9d5R
alamba Teşekkür etti.
alamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
108
Konular:
23
Teşekkür (Etti):
111
Teşekkür (Aldı):
10
Ticaret:
(0) %
10-09-2009 15:14
#3
teşekkür ederim balık güzel yazıydı sonuna kadar okunmalı
ßy_X-iR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
331
Konular:
14
Teşekkür (Etti):
27
Teşekkür (Aldı):
26
Ticaret:
(0) %
11-09-2009 17:47
#4
Teşekkürler arkadaşım
--------------------- BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR!
Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi 08/07/2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereği bu imzaya erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’nca engellenmiştir.
Access to this signature is banned by TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI according to the order of: Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 of 2008/402.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler