THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

BestCrypt for Linux 1.8-1

Virtual Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
06/2008
Mesajlar:
3.489
Konular:
2099
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
295
Ticaret:
(0) %
0
639
30-03-2011 19:58
#1
Tanıtım:
BestCrypt bir şifreleme programıdır. Önemli ve hassas verilerinizi ayrı bir yerde tutup şifreleyerek kem gözlerden koruyabilirsiniz. Program şifreleme algoritması ve güvenlik standarlarıyla veri şifreleme de birçok yolu destekler.

Bilgisayarda bulunnan önemli, özel bilgilerin başkasının eline geçmesi ya da görmesi çeşitli sıkınntılara yol açabilir. Bilgi sızıntısının önüne geçmek için veri şifreleme en önemli unsur haline geldi. Hassas ve önemli dosyalar program sayesinde güven altına alınabilir. Program AES, Blowfish, Twofish, CAST gibi çeşitli şifreleme sistemlerini kullanır. Her algoritma kendi yapısı içinde en büyük anahtar boyutu ayarlamayı yapabilir.

Program şifreli sanal sürücüler oluşturur. Sanal sürücü içinde "container file" yapı oluşturur. (container file: Konteyner dosya: Kapsayıcı dosya olarak da adlandırılan yapı sayesinde veriler şifrelenmiş bu depolama alanı içinde tutulur. Bu konteyner dosya istediğiniz kadar olabilir. Her konteyner dosyanın kendi şifresi olabilir ve şifre değiştirilebilir. Bilgilere oluşturulan sanal sürücüler içinden erişilebilir) Gelişmiş arayüz ile tüm güvenlik işlemleri kolaylaştırılıyor.

Sanal sürücü (Virtual device), BestCrypt sürücü tarafından oluşturulan ve yönetilen sanal disktir. Şifreli veriler bu sanal disk içinde saklanır.

NOT: Eğer şifrenizi unutursanız verilerinize erişemezsiniz. Programın parola girişli yapısı sayesinde veri kurtarmaya izin vermez. Bu şifreleri bir yere not etmekte fayda var.

Türkçe kurulum hakkında:
Setup dosyasını çalıştırdıktan sonra gelen ilk pencerenin altına dil seçimi vardır. Buradan "Downloand list"e tıklayıp güncelleme yaptığınızda (internet bağlantısı gerektirir) Türkçe seçim gelir. Daha sonra Türkçe olarak kurulumu yapıp, programı da Türkçe kullanabilirsiniz. (Türkçe Windows için yazılmıştır. Linux'ta Türkçe olup olmadığı hakkında bilgim yok. O yüzden dil seçimi İngilizcedir.E.N)

Özellikler:
Sabit disk ve çıkartılabilir disklerde konteyner dosya oluşturulabilir.
IDE, SCSI
32/64 bit desteğine sahip.
İstenilen sayıda konteyner dosya oluşturulabilir.
Türkçe dahil çoklu dil desteğine sahip.
Ağ diskleri üzerinde herhangi bir sürücüyü (UNIX - OSF/1, LINUX, BSD, SunOS, HP/UX, AIX ve diğerleri- , Novell, Windows NT/2000/XP/Vista, Windows 95/98, Windows 3.xx) destekler.
Konteyner dosyalar ağ üzerinde paylaşılabilir ve taşınabilir.
BCWipe aracı ile diskten silinen bir dosyanın tekrar kurtarılmaması için diski tamamen temizleyebilir.
CryptoSwap ile program Windows takas dosyasını şifreleyebilir.
Konteyner koruma aracıyla yanlışlıkla bir dosyanın silinmesini önleyebilir.
Gizli konteyner dosya oluşturabilir. Bu sayede dosyalarınızı kimse görmez.
Parola koruma düzeyi ayarlanabilir.
Otomatik kapatma seçenekleri kurulup, ayarlanabilir.
Linux 2.2.x, 2.4.x, 2.6.x sistemlerini destekler.
Windows 2000 ve üzerini destekler. 98/ME kullanıyorsanız ayrı dosya innDirmelisiniz.

»»» Programı innDir «««

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler