THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

ESET NOD32 Antivirus (Linux İçin) 4.0.26 Beta

Virtual Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
06/2008
Mesajlar:
3.489
Konular:
2099
Teşekkür (Etti):
37
Teşekkür (Aldı):
295
Ticaret:
(0) %
0
657
30-03-2011 20:02
#1
ESET NOD32 Antivirus yazılımının Linux işletim sistemi ile uyumlu sürümüdür. Bilindiği üzere ESET NOD32 Antivirus Windows işletim sistemini kullananlar arasında oldukça yaygın biçimde tercih edilen bir güvenlik yazılımıdır. Özellikle sezgisel tarama teknolojisini ortaya çıkaran ilk güvenlik yazılımı olması ve bu özelliği sayesinde henüz tespit edilmemiş zararlıları bile engelleyebilmesiyle ün kazanmış, birçok ödül almış yazılımın üreticisi olan ESET firması Linux için de uyumlu bir sürüm geliştirmiştir.

Linux işletim sistemi her ne kadar Windows işletim sistemi kadar güvenlik riskleri barındıran bir sistem olmasa da mutlaka bir güvenlik yazılımına ihtiyaç duymaktadır. Son dönemlerde zaten Linux için de yazılan virüs sayısı azımsanmayacak kadar azdır. Bu nedenle gerek masaüstü gerek dizüstü bilgisayarında Linux işletim sistemini kullananlar için ESET NOD32 Antivirus iyi bir güvenlik sağlayıcı olacaktır. Yazılım geliştirilmeye de devam etmektedir.

Linux işletim sisteminin özellikle sistem başlangıcına bulaşan virüsler sistemin oldukça yavaşlamasına ve performansının düşmesine neden olurlar.
Ayrıca internet üzerinde gezerken paylaşılan ofis dosyalarından, USB belleklerden, e-postalardan Linux'a doğrudan zararlılar bulaşabilir. ESET NOD32 Antivirus işte bu tür sorunları çözmek için tasarlanmış bir yazılımdır. Üstelik henüz Linux işletim sistemlerinde tanımlanmamış virüsleri de sezgisel tarama teknolojisi sayesinde tespit edip engelleyebilir. Kısacası Linux işletim sistemi için oldukça faydalı bir güvenlik yazılımı olan ESET NOD32 Antivirus yazılımını rahatlıkla kullanabilirsiniz.


»»» Programı innDir «««

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler