THT DUYURU

chat
Linux Linux İle İlgili Bilgi Paylaşım Platformu

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Linux'u denemek çok kolay - İndirin

NeGaTive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
Aşk-ı Virane
Mesajlar:
2.427
Konular:
1124
Teşekkür (Etti):
88
Teşekkür (Aldı):
310
Ticaret:
(0) %
0
608
13-04-2011 17:52
#1

Linux'u kurmadan USB'den deneyin.

Linux'u merak ediyorsunuz ama kurulum gözünüzü korkutuyor. Öyleyse bu haberi kaçırmayın...

Windows hala en yaygın işletim sistemi ama pek çok kullanıcı her geçen gün gelişen ve kullanımı son derece pratik hale gelen Linux dağıtımlarını da merak ediyor. Onları Linux'u demekten alı koyan ise çoğu zaman bunun teknik bilgi gerektiren bir uğraş olacağı endişesi. Linux Live USB Creator (LiLi)adlı bir araç ise bu endişeyi ortadan kaldırmak için tasarlanmış, kurulum gerektirmeden son derece basit bir şekilde farklı Linux dağıtımlarını deneyebilmenizi sağlıyor.

LiLi ile dilerseniz elinizde bulunan bir Linux ISO dosyası veya CD'sini çalıştırabilir veya bu araç sayesinde desteklenen sürümlerden birini zahmetsizce indirebilirsiniz. 5 adımlık sihirbazın ilk adımında hangi USB'den bu aracı çalıştıracağınızı seçtikten sonraki adımda indirmek istediğiniz Linux dağıtımını seçebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler ve indirme bağlantısı...

Linux Live USB Creator ile isterseniz Linux ile çalışan programlarınızı ve dokümanlarınızı da USB'ye kaydedebilirsiniz. Bunun için üçüncü adımda ne kadarlık bir alan ayıracağınızı seçebilirsiniz. Dördüncü adımdaki tercihe bağlı seçeneklerin hiç biri zorun değil ve ileri seviye kullanıcıların inisiyatifine bırakılmış. Beşinci adımda ise bilgisayarınızı boot edecek USB'yi oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz cihazı yeniden başlatmadan USB'nin içerisindeki Virtualize_This_Key.exe dosyasını çalıştırıp Linux'u hemen başlatabilirsiniz. Fakat bunun için güçlü bir sisteme ihtiyacınız olacağını söyleyelim.

Linux Live USB Creator'ı şu adresten indirebilirsiniz.
--------------------- [CENTER][COLOR=Teal][SIZE=2][B][COLOR=DimGray]Elinde sağlam fud keylogger olan bana ulaşsın.
Code Name : NeGaTive
63428483

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler