THT DUYURU

chat
macOS Apple'ın geliştirdiği macOS işletim sistemi hakkında bilgi alabileceğiniz bölümümüz.

takipci
chat
Seçenekler

MacBook Pro ve Air yeni bir hata ile gündeme geldi

Laurange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Nereden:
Bakü
Mesajlar:
3.161
Konular:
256
Teşekkür (Etti):
674
Teşekkür (Aldı):
916
Ticaret:
(0) %
0
202
3 Hafta önce
#1
MacBook Pro ve Air yeni bir hata ile gündeme geldi
Geçtiğimiz aylarda tanıtılan MacBook Pro ve MacBook Air modelleri, birçok kullanıcı tarafından büyük beklentilerle karşılandı. Genel olarak memnun eden dizüstü bilgisayardan özellikle 2020 model Air, kullanıcıların beğenisini topladı. Ancak ortaya çıkan tartışmalar sonucu, MacBook Pro ve MacBook Air USB sorunu ortaya çıktı.

Ortaya çıkan sorunun kaynağı henüz tam olarak bilinmiyor. İlk açıklama ise Elgato tarafından geldi. MacBook Pro ve MacBook Air USB sorunu ile gündeme geldi
Reddit ve Apple forumlarında açılan konularda kullanıcılar, yeni MacBook modellerinin USB sorunlarından bahsetti. Type – C dönüştürücüleri ile birlikte USB 2.0 bağlantısı kullanan ürünlerin, donduğu veya yapılan işleme cevap vermediği ortaya çıktı. Üç farklı firmanın dönüştürücüsü ile denense de sorunun devam ettiği belirtildi.SB 2.0 bağlantısını kullanan fare ve klavyelerde ortaya çıkan donma sorunları, birden fazla kullanıcı tarafından ortaya atıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan firma ise Elgato oldu. Bazı Elgato ürünleri USB 2.0 bağlantısını kullandığı için, klavye ve fareler ile ortaya çıkan sorunlara benzer sorunların yaşandığı belirtildi. Elgato tarafından yapılan açıklamada, MacBook Pro USB sorunu için USB 2.0 hızının Type – C bağlantısına göre çok düşük kaldığı belirtildi.

Bazı kullanıcılar, sorunu anlık olarak bilgisayarı yeniden başlatarak çözebildiklerini belirtti. Ancak, sorun daha sonra tekrar ortaya çıkabiliyor. Bu durumun yaşanmasındaki esas sebebin ise, USB 2.0 cihazların USB 1.1 olarak algılanması olarak belirtiliyor.

Konu ile ilgili Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak
---------------------
𝓛𝓐𝓤𝑅𝓐𝓝𝓖𝓔
ㄶ ㄷ ㄸ ㄹ ㄺ ㄻ ㄼ ㄽ ㄾ ㄿ ㅀ ㅁ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler