THT DUYURU

chat
macOS Apple'ın geliştirdiği macOS işletim sistemi hakkında bilgi alabileceğiniz bölümümüz.

takipci
chat
Seçenekler

macOS Big Sur güncellemesi alacak Mac modelleri

Laurange - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Nereden:
Bakü
Mesajlar:
3.161
Konular:
256
Teşekkür (Etti):
674
Teşekkür (Aldı):
916
Ticaret:
(0) %
0
181
2 Hafta önce
#1
macOS Big Sur güncellemesi alacak Mac modelleri
Apple çevrimiçi olarak düzenlediği geliştiriciler konferansı WWDC 2020 ile birlikte yeni macOS Big Sur 11 işletim sistemi sürümünü de resmi olarak tanıtmış oldu. Hemen sonrasında ise macOS Big Sur güncellemesi alacak Mac modelleri, Apple tarafından resmi olarak açıklandı. Daha önceki güncellemelerde olduğu gibi Apple, bu defa da oldukça geniş bir ürün kapsamı sunmaya hazırlanıyor. Birçok Mac kullanıcısı, yeni versiyona ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilecek.

macOS Big Sur güncellemesi alacak modellerin listesi yayınlandı
Yeni güncellemeyi alacak modelleri MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro, Mac mini ve Mac Pro için farklı farklı yayınlanan liste üzerinde göstermek mümkün oluyor. İlk olarak MacBook modelleri ile başlamak gerekirse, listeler aşağıdaki gibi bir araya geliyor.macOS Big Sur güncellemesi alacak MacBook modelleri
2015 ve sonrası MacBook modelleri
2013 ve sonrası MacBook Air modelleri
2013 ve sonrası MacBook Pro modelleri
macOS Big Sur güncellemesi alacak iMac modelleri
2014 ve sonrası iMac modelleri
2017 ve sonrası iMac Pro modelleri
Bunların dışında 2014 ve sonrası Mac mini ve 2013 ve sonrası Mac Pro modelleri de Apple’ın yeni güncellemesini alacak diğer ürünler arasına kendine yer buluyor.

Hatırlatmak gerekirse söz konusu olan bu modeller, mevcut durumda macOS Catalina desteği almış modeller arasında yer alıyordu.

Başta tasarım tarafındaki değişiklik olmak üzere yeni macOS sürümü, birçok farklı özelliği de getiriyor. Bunların dışında çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de sağlanacak. Şu an için beta süreci başlamış durumda. Apple herhangi bir şekilde resmi çıkış tarihini henüz tam olarak açıklamış olmasa da daha önceki güncellemeler ile benzerlik göstereceğini söylemek mümkün.

Kaynak
---------------------
𝓛𝓐𝓤𝑅𝓐𝓝𝓖𝓔
ㄶ ㄷ ㄸ ㄹ ㄺ ㄻ ㄼ ㄽ ㄾ ㄿ ㅀ ㅁ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler