Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Mail Güvenliği

Mail Güvenliği İstenmeyen e-postaları, kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı girişimlerini ve gelişmiş hedefe yönelik saldırıları hakkında birçok bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.E-İmza Nedir?

Mail Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 01-02-2018 18:58   #1
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 9
Teşekkür (Aldı): 325


E-İmza Nedir?5070 sayılı kanuna göre Elektronik İmza elle atılan imza ile eş değer olarak kabul edilmiştir. E-imza şeklinde de anılan bu kavram bilgisayar ortamındaki imza olarak tanımlanmaktadır. E-devlet projesi kapsamında bir çok projede kullanılması zorunlu olması ile birlikte iş ve işlemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

E-imza çalışma şekli ise; bilgisayara usb olarak bağlanan ve fiziksel yapısı flashdisk şeklinde olup buna akıllı kart veya token denilmektedir. Token içerisinde kişiye özgü bilgilerin bulunduğu şifrelenmiş bir sertifika bulunmaktadır.

Ayrıca bilgisayara takıldığında e-imzanın kullanılanak olan uygulamada pin kodu istenmektedir. Bu pin kodu en fazla 3 defa yanlış girilebilir.

Daha sonrasında elektronik imza bloke olmektadır. Elektronik imza 1, 2 ve 3 yıllık süreli olarak alınmaktadır süre bittikten sonra süresi uzatılabilmektedir yada yeni bir elektronik imza alınabilir.

Özellikleri Nelerdir

Veri Bütünlüğü: Bilginin değiştirilmediğini ifade eder, bu da bilginin değiştirilmediği yada herhangi bir ekleme yapılmadığı anlamını taşır.
Kimlik Doğrulama: İletinin ve sahibinin bilgilerinin doğruluğunu kayıt altına almaktadır.
İnkar Edilememezlik: Dijital ortamdaki iş ve işlemlerin inkar etmelerini engel koymayı sağlamaktadır.

Elektronik imzanın hukuktaki yeri nedir?

İlgili kanunda belirtildiği üzere elle atılan imzaya eşdeğer olarak tanımlanmıştır. Bilgiler senet niteliğinde olup, tersi ıspatlanmadığı sürece delil olarak kabul görülmektedir.

Nerelerde geçerli değildir?

Tapu alım ve satımlarında, evlilik işlemlerimde ve veraset/intikal işlemlerinde elektronik imza geçerli değildir.

E-Güven Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş. E-imza tek başına e-devlet projelerinde kullanıldığı gibi bunun yanında Kayıtlı Elektronik Posta (KEP),Ekap, E-reçete, Mersis, ÜTS, UYAP, KAP, döküman imzalama ve Zaman Damgası işlemleri yapmak için de elektronik imza ihtiyacı bulunmaktadır.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 04-02-2018 12:07   #2
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
Gökyüzü
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 11
Teşekkür (Aldı): 13
Bende bu konuyu arıyorum sağolun işime yaradi___________________________________________

Siz Geceleri Uykunuzdayken ;
Biz Klavyelerimizin Başında sizinle Uğraşıyoruz !


HACKLENDİNİZ EL SALLAYIN

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau