Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Mail Güvenliği

Mail Güvenliği İstenmeyen e-postaları, kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı girişimlerini ve gelişmiş hedefe yönelik saldırıları hakkında birçok bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Eposta Şifreleme Tha İs Red

Mail Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 22-10-2018 12:30   #1
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 26
Teşekkür (Aldı): 3
PGP Şifreleme Nasıl Çalışır?

İleriye doğru, PGP şifrelemenin nasıl çalıştığını görelim.

Windows İşletim Sistemi kullanıyorsanız, e-postalarınızı PGP ile şifrelemek için iki yol vardır:

gpg4win
EnigMail
İlk yol biraz basit, ikincisi ise güçlü bir PGP şifreleme aracına kombine edilmiş üç ayrı bileşen gerektirir. Bununla birlikte, her iki PGP aracı da aynı prensipler üzerinde çalışır:

gpg4win

Kurulum basittir - işlem tamamlanana kadar Next (İleri) düğmesine tıklamanız yeterlidir . Ancak, GPG4WIN birkaç bileşen içerir ve GPA bileşeninin işaretli olduğundan emin olmanız gerekir .

resim:https://hizliresim.com/k6qB3m
Anahtarlığınızı oluşturmak için, Menü tuşuna gidin ve Yeni Anahtar'ı seçin . Sihirbaz süreç boyunca size rehberlik edecektir. Sonuç, PGP anahtarınızı içeren bir .asc dosyasıdır. Güvenli bir yerde kalmalısın.
3. Bu dosyayı açmak için Notepad'i kullanmalı ve ilk çizgiden sonuncuya kadar her şeyi kopyaladığınızdan emin olmalısınız; aksi halde iletileriniz şifrelenmez

4. Mesajınızı PGP yapmadan önce, başka birinin anahtarını da almanız gerekir; böylece, ortak anahtarını bir .txt dosyasına yapıştırın ve menüye gidin Buradan, yeni oluşturduğunuz dosyayı seçebileceksiniz.

5. Bir mesajın şifrelenmesi de basittir. Kısayol simgelerini içeren menü çubuğunda Pano'ya tıklayın ve yazmaya başlayın. Yazmayı tamamladıktan sonra, yukarıdaki düğmeyi tıklatın Mesajı göndermek için kullandığınız bir anahtarı ve iletiyi göndermek istediğiniz anahtarı seçin.

resim:https://hizliresim.com/7Dlgmv
--

indirme linki:https://www.gpg4win.org/download.html

Konu SeNZeRo tarafından (23-10-2018 21:57 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau