Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Programlama
> Mobil Uygulama Geliştirme ve Sorunları

Mobil Uygulama Geliştirme ve Sorunları Mobil uygulama geliştirme hakkında bilgiler, sorular, sorunlar.


Kaliteli Mobil Program Nasıl Geliştirilir

Mobil Uygulama Geliştirme ve Sorunları

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
Seçenekler
Alt 09-09-2018 22:26   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2018
Nereden
nereye
Yaş
20
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 26
Teşekkür (Aldı): 138


Kaliteli Mobil Program Nasıl GeliştirilirMerhaba güzel bir program geliştirmek bir çok kişinin hedefidir bende bu

konuyu sizle paylaşma gereği duydum teşekkür butonuna basmayı unutmayınız
Mobil Uygulama Geliştirme


Mobil uygulamalar mobilden girilen web sitelerinden farklı olarak tıpkı web siteniz gibi sürekli geliştirilmesi, güncellenmesi gereken ayrı platformlardır. Bir ajans ile mobil uygulama üzerine bir anlaşmaya varmadan önce yapılacak olan işin ömürlük olduğunu akıldan çıkarmamak gerekmekte.Apple Store’a Takılıp Kalmayın

Belki siz iOS işletim sistemi kullanıyor olabilirsiniz ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu Android, azımsanamayacak kadarı da Windows işletim sistemi kullanıyor. Daha çok kullanıcıya
ulaşabilmek adına Symbian ve Blackberry işletim sistemlerini de dahil edecek şekilde uygulamalarını tasarlatmalısınız. Yalnızca mobilde çalışan bir projeniz varsa da bu projeyi faz 2 için webe taşıyacak uygun kodlamaları da gerçekleştirmelisiniz.

Yorumları Gözden Geçirin

Uygulama mağazalarında yapılan yorumlar uygulama geliştiricileri için oldukça değerlidir. Her türden telefonda uygulamanızı test etmeniz neredeyse olanaksız olduğundan kullanıcıların geri dönüşlerine göre uygulamanızdaki gerekli güncellemeleri yapmalısınız. Ek olarak yine yorumlardan gelen talepler doğrultusunda da uygulamanızı sürekli güncellemeniz gerekecek.

Çok Fazla İzin İstemeyin

Hacklenemez bir sistem bugüne dek icad edilemedi. Bu nedenle kullanıcılarınızdan uygulamayı kurarken aldığınız izinlere oldukça dikkat etmelisiniz. Sizin kötü niyetiniz olmasa da uygulamanızı ya da datalarınızı biri ele geçirdiğinde sizin ve şirketinizin düşebileceği durumu göz önüne alarak izinler istemelisiniz.

Hazır Uygulamalara Dikkat

Çalıştığınız ajansın sizden bir mobil uygulama geliştirmek için onbinlerce lira almasından sonra hazır bir uygulamayı satın alıp sizin için özelleştirmesi hoşunuza gitmeyecektir. Bu nedenle size sunulan test uygulamasını iyice incelemeniz ve inceletmeniz gerekmekte. Ayrıca sözleşmenizde de bu durum için bir paragraf eklemek yararınıza olacaktır.
Mobil uygulamanız size teslim edilmeden önce dikkat etmeniz gerekenlerden birisi de uygulamanın boyutu olacaktır. Eğer uygulama boyutu oldukça yüksekse indirilme oranı azalacaktır. Uygulamanın arayüzü ve hızı da müşteri tarafından dikkatlice farklı cihazlarda test edilmelidir.
Mobil uygulama geliştirme hizmeti halen oldukça pahalı bir hizmettir. Gerçekten ihtiyacınızın yoksa bütçenizi sırf prestij için mobil uygulamalarda heba etmemelisiniz. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ve iyi bir tanıtımın ardından onbinlerce kez indirilecek bir uygulama olmalı ki ödediğiniz ücrete değsin. Maalesef trendleri yakalamak adına her gün onlarca şirket mobil uygulama yayınladığına pişman oluyor.

kaynak:https://hozkomurcu.com/mobil-uygulama-gelistirme/___________________________________________

Black hat 'leri Cehenneme Gönderme vakti

AY -yıldızlı White hat


https://www.youtube.com/watch?v=9Bkrv-tQBic


Konu Cheat Console tarafından (09-09-2018 22:34 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Teşekkür

cyzeer Teşekkür etti.
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau