TARİHTE BUGÜN

Modem Airties, Tp-link, zyxel ve diğer tüm modem markaları hakkında bilgiler " kurulum, sorun " burada!

Seçenekler

SHDSL Nedir?

firehackturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
Distopya
Yaş:
22
Mesajlar:
9.749
Konular:
1231
Teşekkür (Etti):
5769
Teşekkür (Aldı):
2706
Ticaret:
(0) %
11-01-2017 05:00
#1
SHDSL Nedir?
SHDSL (Simetrik HDSL), standartlaştırlmış simetrik DSL türüdür. Bir veya iki bakır tel çifti üzerinde çalışabilmektedir. Çift sayısı ikiye çıkarıldığında hız artışı sağlanmaktadır. Hız - Bir çift tel üzerinde 2.31 Mbps, iki çift tel üzerinde 4.6 Mbps Azami mesafe - 6000 m (3.78 mil) veya fazlası

SHDSL bir transmisyon teknolojisi olup simetrik olarak veri iletimini sağlar, veri iletiminin simetrik olması upload ve download bant genişliklerinin aynı değerde olması demektir. SHDSL modemler veri bağı katmanı protokolleri olarak ATM, TDM ve EFM teknolojilerini kullanırlar. ATM ve EFM teknolojilerini kullanan SHDSL modemler genellikle IP üzerinden veri ve ses iletimi için kullanılırlar. Katman 2'de TDM teknolojisini kullanan modemler genellikle ses iletiminde kullanılırlar. SHDSL TDM modemlerin kullanım alanlarına örnek olarak Telekom santrallerinden son kullanıcıya PRI hatların taşınması örnek olarak verilebilir.

G.SHDSL modemler katman 2'de ATM teknolojisini kullanan modemlerdir ve günümüzde daha çok veri iletimi ve VoIP uygulamaları için kullanılır.
---------------------
Hayaletler görüyorum desem güler misin bana?

Eski ANKA moderatörü

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler