THT DUYURU

chat
Modem Airties, Tp-link, zyxel ve diğer tüm modem markaları hakkında bilgiler " kurulum, sorun " burada!

takipci
Seçenekler

Ağınız İçin En İyi Broadband Router'ı Seçin ∞ Cem Adrian

ᑕᕮᗰ ΛDΓİΛП - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim (Deneyimli)
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
ADRİANOPOLİS
Mesajlar:
8.303
Konular:
1209
Teşekkür (Etti):
935
Teşekkür (Aldı):
2150
Ticaret:
(0) %
0
13714
17-11-2017 10:30
#1
Gelişen teknoloji ile birlikte hemen her kullanıcı internet erişimi için farklı cihazlar(bilgisayar,tablet,telefon) kullanmaktadır.Gerek bulunduğumuz ortamda gerekse ev ve işyerlerimizde muhakkak adsl bağlantımız vardır.İnternet servis sağlayıcılarıda insanları internete teşvik edebilmek için bir çok kampanya yapıp bu kampanyaya birde kablosuz modemi dahil ediyorlar.Yeni alınan ADSL modemlerin çoğunda kablosuz ağ özelliği de birlikte geliyor. Kablosuz ağ kullanımı hem pratik hem de kullanışlı fakat gerekli önlemler alınmazsa güvenlik noktasında biraz sıkıntılıdır.

Kablosuz Ağ arabirim çalışma modları
Kablosuz ağ adaptörleri kullandıkları sürücüye ve yapacağı işleve bağlı olarak dört farklı modda çalışabilir. Bunlar: Managed, Master(hostap), Ad-hoc ve Monitor mod.

Master Mod: Etraftaki kablosuz ağ istemcilerine hizmet vermek için kullanılan mod. Erişim noktası olarak adlandırılan cihazlarda kablosuz ağ adaptörleri bu modda çalışır.

Managed Mod: Bir erişim noktasına bağlanarak hizmet alan istemcinin bulunduğu mod.

Ad-Hoc Mod: Arada bir AP olmaksızın kablosuz istemcilerin haberleşmesi için kullanılan mod.


Monitor Mod: Herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif olarak ilgili kanaldaki tüm trafiğin izlenmesine olanak sağlayan mod. Kablosuz ağlarda gücenlik konusunda sık sık kullanılan bir moddur.

Kablosuz Ağlarda Güvenlik Önlemleri
Kablosuz ağlardaki en temel güvenlik problemi verilerin havada uçuşmasıdır. Normal kablolu ağlarda switch kullanarak güvenliğimizi fiziksel sağlayabiliyorduk ve switch’e fiziksel olarak bağlı olmayan makinelerden korunmuş oluyorduk. Oysaki kablosuz ağlarda tüm iletişim hava üzerinden kuruluyor ve veriler gelişigüzel ortalıkta dolaşıyor.
---------------------
Müşahede,Muhakeme,İcra.
Konu ᑕᕮᗰ ΛDΓİΛП tarafından (10-12-2017 19:11 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncellendi

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler