THT DUYURU

chat
Modem Airties, Tp-link, zyxel ve diğer tüm modem markaları hakkında bilgiler " kurulum, sorun " burada!

takipci
Seçenekler

Everest SG-1250 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Gauloran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Çevirmen
Üyelik tarihi:
07/2013
Mesajlar:
6.853
Konular:
1484
Teşekkür (Etti):
468
Teşekkür (Aldı):
829
Ticaret:
(0) %
0
10763
13-01-2019 15:40
#1
Everest SG-1250
kurulumu için yapılması gereken işlemleri ekran görüntüleri ile birlikte bu makalemizde anlatacağız. Modem kurulumuna başlamadan önce modem internet hattı ve bilgisayar bağlantılarını kontrol ediniz. Modem kurulumu için ana hat üzerinden gelen kablonun modemdeki girişişe doğru şekilde bağlandığını ve modem ışıklarını kontrol ediniz. Aksi halde arayüzü açılmayacak ve kurulum işleminiz olmayacaktır.
Everest SG-1250 modem kurulumu için modem ile bilgisayar arasına sarı veya gri Ethernet kablosunu takınız. Kablosuz kurulum için akıllı telefon (Android, iOS), tablet, dizüstü bilgisayar… vb cihazlardan öncelikle modemin altındaki Wi-Fi şifresi ile modeme kablosuz bağlantı yapınız.  • Kurulum için herhangi bir tarayıcı (Google Chrome, İnternet Explorer,Mozilla, Safari, Yandex, Opera ) açıp, adres satırına modem IP adresini, yani 192.168.1.1 yazıp Enter’a basınız.
  • Açılan sayfada karşınıza Kullanıcı Adı ve Şifre kutucuklarına admin ve admin yazdıktan sonra Oturum aç butonuna tıklayınız.


  • Gelen sayfada üst kısımdaki menülerden Hızlı Kurulum bölümüne tıklayınız ve daha sonra açılan sayfada Sihirbazı Çalıştır seçeneği üzerinden ilerleme yapınız.


  • Karşınıza, sihirbazın üç önemli adımı çıkacaktır. Gelen ilk bölümde herhangi bir ayarlama yapılmadığı için direkt İLERİ seçeneğine tıklayınız.


  • Gelen ekranda saat dilimi bölümünü GMT+02:00 Athina, Helsinki, İstanbul, Kaire, Doğu Avrupa, İsrail seçeneğini seçerek İLERİ butonuna tıklayınız.


  • Gelen pencere İnternet bağlantı tipi seçeneğini PPPOE/PPPOA seçeneğini seçip İLERİ bölümüne tıklayınız.


  • Gelen sayfada Kullanıcı Adı ve Şifre kutucuklarına servis sağlayıcınızdan aldığınız ADSL/VDSL kullanıcı bilgilerinizi giriş yapmanız gerekmektedir.
  • ADSL/VDSL kullanıcı adınızın sonuna verilen uzantıyı yazmayı unutmayınız (Örn: @ttnet, @superonline, @vodafone vb)
  • VPI:8, VCI:35 ve Bağlantı Tipi: PPPOE/LLC olarak düzenleyiniz.


  • Ayarlarınız ile herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız GERİ butonuna tıklayıp kontrol edebilirsiniz. Karşınıza ‘Kurulum Sihirbazı Tamamlandı!’ yazısı gelecektir. Bu bölümü kapatmak ve modem kurulumunu bitirmek için İLERİ ve ardından Kaydet butonuna tıklayınız.


Bu modem özellikleri arasında kablosuz bağlantı özelliği bulunmamaktadır; bu yüzden sadece kablolu bağlantı için uygun bir modemdir. Kurulumu işlemi bitmiştir. Cihazınızın internetini kontrol edebilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler