THT DUYURU

Modem Airties, Tp-link, zyxel ve diğer tüm modem markaları hakkında bilgiler " kurulum, sorun " burada!

Seçenekler

Hem ADSL hem VDSL

-SiPaHi- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
12.882
Konular:
1289
Teşekkür (Etti):
656
Teşekkür (Aldı):
2787
Ticaret:
(0) %
12-02-2013 14:49
#1
Hem ADSL hem VDSL


AirTies, hem ADSL hem de VDSL özelliği bulunan yeni 300 Mbit kablosuz modemi Air 5650 ile hızlı internetin kapılarını aralıyor.


Türkiye’deki tüm VDSL altyapısına uygun olan ve ADSL desteği de bulunan Air 5650 ile kullanıcılar geleceğin teknolojisine bir adım daha yakın olacak.

İnternet kullanıcıları için hız giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu nedenle Telekom operatörleri her geçen gün internet hızını artırmak için çalışmalar yürütüyor. Bunlardan biri olan VDSL teknolojisi, başta Avrupa olmak üzere giderek dünyada ADSL’in yerini almaya başladı. Türkiye’de de sayıları giderek artan santrallerle daha fazla kullanılmaya başlayan VDSL teknolojisinin, önümüzdeki dönemde mevcut ADSL kullanıcıları tarafından da benimsenmesi bekleniyor. ADSL gibi bakır teller üzerinden veri taşıyan yeni nesil bir teknoloji olan VDSL, ADSL’e göre çok daha hızlı veri transferi sağlıyor. VDSL ile Telekom santraline yakın olan bölgelerdeki kullanıcılara çok daha yüksek hızlı internet bağlantısı sağlanabilmektedir.

Kullanıcıların ihtiyaçlarını önceden belirleyerek çözüm sunmaya odaklanan AirTies, VDSL teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak Türkiye’ deki Telekom altyapısına uygun VDSL modemi Air 5650’yi internet kullanıcıları ile buluşturuyor. Hem ADSL/ADSL2 hem de VDSL/VDSL2 özelliği taşıyan cihaz, yeni ADSL modem alacak kullanıcılar için VDSL teknolojisine bugünden hazır olma imkanı sunuyor. ADSL kullanıcıları Air 5650’yi ADSL modem olarak kullanabiliyor ve ileride VDSL teknolojisine geçtiklerinde modemlerini değiştirmelerine gerek kalmıyor. Air 5650 VDSL profil 17 desteği sayesinde eş zamanlı olarak 100Mbps indirme (download) ve 50Mbps gönderme (upload) desteklemektedir.

2.4GHz, 11N teknolojisini taşıyan Air 5650, 300Mbps kablosuz ağ hızıyla yüksek hız ve performans gerektiren uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Air 5650’nin sahip olduğu patentli AirTouch teknolojisi sayesinde, tek tuşa dokunarak kolayca ağ kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte AirTouch, en güvenli şifrelemeyi yaparak ağı davetsiz misafirlerden koruyor. Benzer şekilde kablosuz ağın sınırlarını genişletmek ve erişim noktaları ile MESH ağı kurmak için de tek tuşa dokunmak yeterli oluyor. 4 adet Ethernet portu bulunan cihaz, gerekli durumlarda kablolu internet erişimi de sağlıyor. Air 5650, AirTies USB Tak&Paylaş teknolojisi ile kullanıcıların harici disklerinde bulunan fotoğraf, film, müzik ve dosyalarına modem üzerinden kablosuz erişmelerini sağlıyor.

AirTies Kanal Satış’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Evrim Önk, Türkiye’deki VDSL altyapı sağlayıcısı tarafından sunulan VDSL hizmetlerine tam uyumlu olarak geliştirilen Air 5650’nin yapılan tüm uyumluluk testlerinden geçerek yılın son çeyreğinde satışa sunulduğunu belirterek, bu ürünle kullanıcıların ADSL’e oranla çok daha hızlı internet erişimine sahip olabileceklerini ifade etti. Air 5650’nin ADSL kullanıcıları için de büyük avantaj yarattığını belirten Önk, kullanıcılarının VDSL altyapısına geçmek istediklerinde modemlerini değiştirmelerine gerek kalmayacağına dikkat çekti.

VDSL NEDİR?
Tıpkı ADSL gibi bakır teller üzerinden veri taşıyan yeni nesil bir teknoloji olan VDSL, ADSL’e göre çok daha hızlı veri transferi sağlıyor. VDSL ile Telekom santraline yakın olan bölgelerdeki kullanıcılara yüksek bant sunulabilmektedir. Temel olarak santrale fiber kablolarla gelen veriyi bakır teller aracılığıyla kullanıcılara ulaştırma prensibi ile çalışmaktadır. ADSL ile 24 Mbps’e kadar bant genişliği sunulurken VDSL’de 100Mbps’e kadar veri transferi yapılabilir. VDSL’den yararlanmak için bu teknolojiyi destekleyen modem kullanmak gereklidir ve mevcut ADSL modemler VDSL desteklememektedir. Türkiye’de VDSL ile ilgili altyapı çalışmaları bir süredir devam etmekte olup, altyapı sağlayıcısı operatörün bu teknolojiye yönelik yatırımları sürmektedir. İlerleyen dönemde ADSL’in yerini büyük ölçüde VDSL’e bırakması beklenmektedir.
--------------------- ............

Hayat bu, bir bakarsın her şey bir anda son bulur. Hayat bu, son dediğin an her şey yeniden can bulur.

......
Babacellat55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
14
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
13-04-2013 21:32
#2
Güncel

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler