Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Network

Network Network İle İlgili Bölümümüz ...


r57


pfSense ve Güvenlik Duvarı Nedir ? Detaylı Kurulum Anlatımı.

Network

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 02-03-2017   #1
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2013
Nereden
Türkiye
Mesajlar
Konular


  
pfSense ve Güvenlik Duvarı Nedir ? Detaylı Kurulum Anlatımı.pfSense ve Güvenlik Duvarı Nedir ? Detaylı Kurulum Anlatımı.Merhaba turkhackteam.org da bulunan değerli arkadaşlar bu konumuzda pfSense kurulumunu temel alarak tamamen kendim hazırlamış olduğum pfSense kurulumu anlatacağım anlatım hariç diğer bilgiler internette bulunan normal bilgilerdir. O zaman başlayalım;


-Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?
-pfSense Nedir ?
-pfSense ile Neler Yapılabilir?
-pfSense Minimum Sistem Gereksinimleri
-Son olarak zamanında tarafımca hazırlanmış olan FreeBSD olan pfSense’nin kurulumunu resimli şekilde anlatacağım.

Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?

Firewall, internet bağlantımızı kullanımımızdan önce virüslere, kötü amaçlı saldırılara karşı filtreleme yaparak güvenli şekilde internete ulaşmamızı sağlayan bir sistemdir.

Resimde de görüldüğü gibi internet direkt firewall sistemlerine ulaşır, belirtilen kurallar çerçevesinde gelen bağlantılara izin verir, reddeder ve kısacası internet bağlantısını güvenli olacak şekilde süzerek bilgisayarlarımıza verir.

Firewall sistemler daha çok işletmelerde, okullarda, internet cafelerde, kısaca internet kullanıcısının olduğu yerlerde kullanıcıları koruyabilmek, varsa kullanılan sunuculara karşı saldırıları engellemek için kullanılır. İsterseniz evinizde de kurulumunu yaparak ailenizi internetten gelebilecek zararları engelleyerek koruyabilirsiniz.

PfSense Nedir?

PfSense, FreeBSD Tabanlı bir Firewall (Güvenlik Duvarı) dağıtımıdır. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Sisteminizi kurduktan sonra yapılandırma işlemleri, geliştiricileri tarafından hazırlanmış olan Web Arayüzü üzerinden yapılır.

PfSense ile Neler Yapılabilir?

[*]İnternet bağlantınızı saldırılardan koruyabilirsiniz.
[*]Kullanıcılarınızın istemediğiniz sayfalara erişimini kısıtlayabilirsiniz.
[*]Kullanıcılarınızın ziyaret etmiş oldukları sayfaları, gün, tarih bazlı kayıt altında tutabilirsiniz.
[*]Kullanıcılarınıza süre bazlı kısıtlayabilir, Yahoo, Messenger gibi yazılımları kullanmalarını engelleyebilirsiniz.
[*]MAC Filtrelemesi gibi özellikleri ile sizin bilginiz dışında bilgisayarın veya internet bağlantısı yapabilen cihazları engelleyebilirsiniz.
[*]İşletmenizde veya evinizde kategori şeklinde kısıtlama ile siteleri engelleyebilirsiniz. (Örneğin; Oyun siteleri, Forum Siteleri, Download Siteleri, *****grafik içerikli siteler.)
[*]Evinizde veya işletmenizde yapacağınız filtrelemeler sayesinde kullanıcılarınızın internetteki zararlı içeriklerden korumuş olursunuz.
[*]Kullanıcılarınızı kategorilendirebilir (Öğrenciler, Öğretmenler/Yöneticiler,Personel, Muhasebe Departmanı gibi), bu kategorilere göre istediğiniz şekilde erişim kısıtlamaları yapabilirsiniz.
[*]Kullanıcılarınıza kullanıcı adı ve şifre tanımlayıp, kullanıcı adı ve şifre ile internete erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin bu yöntemle wifi kullanıyorsanız ve wifi şifre korumanız olmasa bile kimse internete bağlanamayacaktır. Bu özellik çoğu öğrenci yurtlarında veya okullarda kullanıldığı biliyorum. Öğrencilere Kullanıcı adı olarak TC no ve şifre verilerek internete erişim yapmaları sağlanmıştır.PfSense’i VirtualBox programına sanal bilgisayar olarak kurup denemeler yapabilir ya da elinizde bulunan, kullanmadığınız, aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara kurup kullanabilirsiniz.

PfSense Minimum Sistem Gereksinimleri

[*]CPU – 100 MHz Pentium
[*]RAM – 128 MB
[*]HDD – 1 GB
[*]2 adet Ethernet kartıGelelim pfSense kurulumuna lütfen aşağıdaki adımları dikkatle inceleyiniz.Kurulum sanal makina üzerinde yapılmıştır.
pfSense İndirme Linki : https://www.pfsense.org/download/

Saygılar turkhackteam.org Yönetimi
    


__________________

Bana akıl vermeyin varsa bir bardak çay birde sigara verin.
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 21-03-2017   #2
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2013
Nereden
Türkiye
Mesajlar
Konular


  


Gececiler için güncel arkadaşlar...
    


__________________

Bana akıl vermeyin varsa bir bardak çay birde sigara verin.
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.