THT DUYURU

Network Network İle İlgili Bölümümüz ...

chat
Seçenekler

[SiyahYunus] Modemlerde Port Açma 2020

SiyahYunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2020
Mesajlar:
32
Konular:
12
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
16
Ticaret:
(0) %
3 Hafta önce
#1
[SiyahYunus] Modemlerde Port Açma 2020
Modemde Port Açmak


Merhaba Hocalarım Ve Arkadaşlarım. Forumda Birçok Kişinin PORT Açmada Sorunları Olduğunu Fark Ettim. Bunun Üzerine Bir Konu Açmaya Karar Verdim. Umarım Faydalı Olur ve İşinize Yarar. Şimdiden İyi okumalar dilerim.
İlk Olarak yapmamız gereken şey modemimizin arayüzüne girmek olacak. Bu arayüz ip'si genellikle tüm modemlerde aynıdır. Değilse internetten araştırıp bulabilirsiniz. Benim internet sağlayıcım Türk Telekom Marka olduğu için 192.168.1.1 veya 192.168.1 yazarak arayüz sistemine giriş yapıyorum.Ardından modem arayüzü gelecektir.Dediğim gibi modem markasına göre zyxel arayüzü çıktı.Tabikide burada admin ve şifre girmek olucak. Modeme ilk kez giriyorsanız tanımlanmış bir admin+şifre vardır. modem markasına ve modeline göre araştırarak bulabilirsiniz.


Burada ise modemin özellik seçenekleri var. Bu seçenekler modemin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Burada yapacağım şey ise ağ ayarlarından NAT Seçeneğine girmek olacak.Evet NAT Seçeneğine geldikten sonra yapmamız gereken şey YENİ butonuna tıklamak.Yeni Butonuna tıkladığımızda bu arayüz gelmekte. Buradan istediğiniz seçeneklere göre portunuzu ayarlayabilirsiniz. Ben Örnek olarak bir CounterStrike 1.6 sunucusu oluşturacağım.BURAYA*: buraya kendi yerel ağdaki ip adresinizi yazacaksınız.
Resimdeki İşlemleri CS1.6 AÇMAYACAKSANIZ aynı şekilde kendinize göre yapılnadırabilirsiniz.

Daha sonra...
Yukarıdaki seçeneğin aktif olması gerekiyor.Olmazsa olmaz olan maddeye geldik. buranın önemi şu bildiğiniz üzere SW ye girmek isteyen kullanıcılar güvenlik aktif olduğunda erişim sağlayamazlar. burada ise güvenlik DEVRE DIŞI olması gerekir.

Evet hocalarım konum bu kadardı. CounterStrike üzerinde işlem yapmak istemedim. zaten önemli olan yeri burasıydı. CS ile çekilmiş bir sürü video olduğu için araştırarar öğrenebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Şİmdidem Kolay gelsin.
SuperNoobs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim (Stajyer)
Üyelik tarihi:
06/2019
Mesajlar:
134
Konular:
15
Teşekkür (Etti):
208
Teşekkür (Aldı):
48
Ticaret:
(0) %
3 Hafta önce
#2
Cevap: [SiyahYunus] Modemlerde Port Açma 2020
Eline sağlık hocam
adil007hacker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
09/2017
Nereden:
Server Room
Mesajlar:
113
Konular:
23
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
40
Ticaret:
(0) %
3 Hafta önce
#3
Cevap: [SiyahYunus] Modemlerde Port Açma 2020
Anlatım güzel. Yararlı konu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler