Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Genel İçerik
> Ödev Bölümü

Ödev Bölümü Dönem ödevi,Tez ve Araştırma türü ödevlerin paylaşıldığı bölüm


Bir insanın suç işlemesinde toplumun etkileri ? lütfen acill yardım !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ödev Bölümü

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 20-11-2010   #1
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2010
Mesajlar
4
Konular
2


  
Exclamation Bir insanın suç işlemesinde toplumun etkileri ? lütfen acill yardım !!!!!!!!!!!!!!!!!bir insanın suç işlemesinde halkın faktörlerini söyler misiniz örnekler le bu hafta sonu bitirmem lazım ne olur yardım edin !!!!!!!!!!!!!
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-12-2010   #2
 • Offline
 • Yarbay
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Feb 2010
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular


  


Bireye doğru davranışı öğretme ve doğru modeller sunma yönünden toplum sorumludur. Örneğin; büyük şehirlerimizin bazı mahallelerinde yaşayan yerel toplumun suç üzerindeki etkisini değerlendirdiğimizde; buradaki sosyal çevre; hırsızlığı, uyuşturucu madde satıcılığını doğal karşılamakta, bir ailede çocuk bu yönde eylemde bulunmuşsa sırtı sıvazlanmakta adeta suç meşrulaştırılarak olumlu bir model sunulmamaktadır.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-12-2010   #3
 • Offline
 • Özel Üye
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2008
Mesajlar
Konular


  


<< Temel hak ve hürriyetlerin en başında geleni bir kişinin kendi bedeni üzerinde sahip olduğu hak ve fizik hürriyetidir. Can emniyeti ve vücut bütünlüğünün dokunulmazlığı, bütün hürriyetlerin ilk şartıdır. Can dokunulmazlığı olmadıkça ve beden üzerinde fizik hürriyeti sağlanmadıkça, ferdin iç huzuruna kavuşmasına ve diğer birçok hürriyetlerin fiilen gerçekleşmesine imkân yoktur. Bütün anayasalarda hürriyet her türlü şüphe ve münakaşanın üstündedir >> (A. Özer - Gerekçeli ve 1961 Anayasası ile Mukayeseli 1982 Anayasası - Ankara)

<< Suç yargılaması kuralları ve bunları düzenleyen Suç Muhakemesi hukuku ile bir devletin temel kanunu olan Anayasa Hukuku arasında vazgeçilmez bir bağlılık ve ilişki vardır >> (E. Yurtcan - Ceza Yargılaması Hukuku, 3. Bası, İstanbul 1996 s.5)

Örneğin suç ve cezalaraa ilişkin düzenlemeler, suçların şahsiliği ve kanuniliği, makul sürede ve adil bir şekilde yargılanma hakkı, gözaltı ve tutuklulukta geçecek sürelerin uzunluğu ya da kısalığı, suç ve ceza arasında orantılılık, işkenceye karşı alınan tedbirler, tüm bu ilkelere aykırılık durumunda mağdura ödenecek tazminat vs. ülkenin çağdaş medeniyet seviyesine erişmiş olup olmadığı hususunda önemli ölçülerdir. Nitekim Anayasa Mahkemesi kararlarında bu konular üzerinde durulduğu görülmekte, hürriyeti sınırlayıcı cezaların suçun ağırlığı ve orantılı olması gerektiği belirtilmektedir. Bir kararında << cezalar, eylemin ağırlığı ve suçlunun sorum derecesi ile orantılı olarak tespit edilir ve uygulanır >> diyerek << ölçülülük >> ilkesinin unsurlarından << orantılılık >> ilkesini uygulamıştır. (N. Yüzbaşıoğlu - Türk Anayasa Yargısında - Anayasallık Bloku - İstanbul, 1993-s.288 - 289)

<< Bir kişi ancak insan olmanın dışında bir şey ise haklara sahiptir. O bir insan olmaktan başka bir şey ise, aynı zamanda bir öteki insan olmalıdır >>
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 04-12-2010   #4
 • Offline
 • Yarbay
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2009
Nereden
Damla Sakızlı Klavyem
Mesajlar
Konular


  


En basidinden; Töre.Sırf toplum baskısı.Bazı filmlerde görüldüğü gibi isteksiz olarak zorla kan dökülüyor.
    


__________________

"Aslında her insan delidir
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 09-12-2010   #5
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Nov 2010
Nereden
bursa
Mesajlar
Konular
0


  


sagol güzel paylaşım
    


__________________

öLümüne kraL foRm

www.metin2.biz

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.