İPUCU

Off Topic Her türlü paylaşım ve sohbetin yapılabileceği serbest alan.

Seçenekler

Estetik ameliyat

strawberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2007
Mesajlar:
6.773
Konular:
2508
Teşekkür (Etti):
13
Teşekkür (Aldı):
1017
Ticaret:
(0) %
08-05-2008 13:28
#1
Cool
Estetik ameliyat
Estetik ameliyatın sizin için yararlı olup olmayacağını nasıl anlarsınız?

Bunu önceden kestirmek olanaksız. Beğendiğiniz bir burun ya da çene şekli, sizin yüzünüze uygulandığı zaman hiç de hoş bir görüntü olmayabilir. Estetik ameliyatların herbirinin farklı özellikleri vardır. Doktorunuzun yapacağı tahminleri ciddiye alın, ama sürprizlere de hazır olun.

Estetik ameliyat hayatınızı değiştirecek mi?

Bu tür bir ameliyat geçirenlerin böyle bir soruya verecekleri yanıt ‘‘evet’’ olacaktır. Ancak gerçekte ameliyat sadece dış görünüşünüzü değiştirir. Kendinize olan güveniniz artabilir. Birtakım kusurlarından kurtulanlar hayatı daha dolu dolu yaşamak isteyebilirler.

Bu ameliyatların tehlikesi yok mu?

Bu tür ameliyatlar, vücudun önemli organlarının hiçbiriyle ilgili olmuyor. Üstelik ameliyat masasına yatanlar da sağlıklı kişiler. Kozmetik ameliyatlar, tıbbi sorunlar yüzünden yapılan ameliyatlardan çok daha az tehlike taşıyor. Kozmetik ameliyat için genel anestezi uygulanması gerekebilir. Genel anestezinin de bazı tehlikeleri vardır.

Hastanede ne kadar kalınır?

Burnun şeklini değiştirmek ya da göz altlarındaki torbaları almak gibi basit ameliyatlardan sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz. Göğüs küçültmek gibi ameliyatlarda ise bir iki gün hastanede kontrol altında kalmanız gerekebilir.

Ameliyat izleri dikkat çeker mi?

Burun şeklinin değişmesi gibi durumlarda, sizi görenler ameliyat geçirdiğinizi anlayabilirler. Küçük ameliyatlardan sonra ise insanlar sizin iyi göründüğünüzü söylemekle yetineceklerdir.

İzlerin kaybolması uzun sürer mi?

Vücudunuzda bir yeriniz kesildiği zaman, yaranın izi kalır. Ameliyat masasına yatmadan önce bu gerçeği kabullenmek zorundasınız. Fakat iyi cerrahlar, yara izlerini gizlemenin yolunu buluyorlar. Yüz gerdirme operasyonlarından sonra kalan izleri saçlarla örtmek gibi.

Ameliyat sonuçları beğenilmezse ne olur?

Yeni duruma alışmak zaman alır. Aradan biraz zaman geçtikten sonra yeni görüntüye alışılmadığı farkedilirse cerrah, bir ‘‘düzeltme’’ operasyonu yapabilir. Örneğin göğüs nakilleri gibi ameliyatlar tersine döndürülebilir. Fakat ameliyatların çoğundan geri dönüş olmaz. En iyisi ameliyat masasına yatmadan önce çeşitli olasılıkları doktorla tartışıp, ona göre karar vermektir.

Göğüs nakilleri tehlikeli midir?

Göğüs nakli ameliyatlarının da her ameliyat gibi bazı tehlikeleri vardır. Göğüsleri büyütmek için kullanılan silikon jelin vücuda sızmasının çeşitli hastalıklara neden olduğu ileri sürülüyor.

Yüz gerdirmek için en uygun yaş nedir?

Otuz yaşında bir kadının yüz gerdirmesi mümkün olabilir, ama bu ameliyattan bir sonuç da alınmayabilir. Uzmanlar, yüz gerdirmenin en uygun yaşının 50'li yaşlar olduğunu belirtiyorlar. Yüz gerdirmeler, çizgilerin kırışıkların kaybolmalarını sağlamaz, sadece sarkan cildi gerer.

Kozmetik ameliyatlar ne kadar süre etkili olur?

Burun, çene ve kulakların şeklini değiştirmek genellikle bir kez uygulanan ameliyat türleridir. Yüz gerdirme, genellikle 8-10 yılda bir tekrarlanmalı.
Estetik ameliyata ilgi artıyor
Estetik ameliyata ilgi giderek artıyor. Dünya genelinde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre dünyada her 5 kişiden biri estetik operasyonuna sıcak baktıyor.
Piyasa araştırma kuruluşu AC Nielsen'in dünya genelinde 41 değişik piyasada 22 bin 780 internet kullanıcısı arasında yaptığı araştırmanın sonucuna göre, estetik ameliyata en açık olan Rusların yaklaşık yüzde 50'si yaşlandıklarında estetik ameliyat olmaya olumlu bakıyor. Estetik ameliyata en fazla sıcak bakanlar sıralamasında Rusları Yunanlılar ve Baltık ülkeleri halkları izliyor. Hong Kong'da halkın yüzde 94'ü güzelleşmek için bıçak altına yatmaya karşı çıkarken, Hong Kongluları yüzde 92 ile Endonezyalılar ve yüzde 91 ile Japonlar ve Malezyalılar takip ediyor. Araştırma, gençlerin yaşamın ileri safhalarında estetik ameliyat olma fikrine büyüklere göre daha sıcak baktıklarını da ortaya koydu.
--------------------- Yıkılıptır şu cihan sanma ki bizde düzele
Devleti çerh-i deni verdi kamu mübtezele
Simdi Ebvab-ı Saadet'e gezen hep hezele
İşimiz kaldı heman merhamet-i Lem-Yezel'e

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı