Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Genel İçerik
> Off Topic

Off Topic Her türlü paylaşım ve sohbetin yapılabileceği serbest alan.Domain Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Off Topic

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 12-02-2018   #1
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2017
Mesajlar
Konular
8


  
Domain Alırken Nelere Dikkat EtmeliyizHerhangi bir dalda web sitesi açarak çeşitli video, yazı, içerik paylaşımı yapmak arzu ettiğiniz de ilk dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan olay, domain kısaca alan adıdır. Siz ilk işe başlarken nasıl örutubet ve dikkatle başlarsanız bir internet sayfası yönetimini sağlarken de bu şekide başlamalısınız. Bu nedenle gelin şimdi alan adı alırken dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan hususlara değinelim.

Domain Geçmişini denetim Edin!

Öncelikle bir internet sayfası için alan adı bakarken, önceden kullanılmış olup olmadığını denetim etmelisiniz. Burada anlatmak istediğim, sizin açmak istediğini o web siteyi başka biri kullanmak istediğiniz alan adı ile almış olabilir, bu nedenle bunun kontrolünü sağlayarak site isminin nasıl bir öneme sahip olduğunu kavrayabilirsiniz. Diğer bir açıdan web sitesi ismi siteye gelecek olan kullanıcılar için akılda kalıcı ve dikkat çekici olmasıdır.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örnegin Google üzerinden haberler araması yaparsak İlk olarak mevcud bir haberler.Com şeklinde alan adı varsa onu ilk baş öne çıkaracaktır. Bu örnekten yola çıkarsak tüm İnternet kullanıcılarına hitap ederek, ona benzer veya eğer başka biri tarafından alınmış ancak satılan bir alan adı ise bunun içinde kullanılabilir.

Aman Dikkat !

Buna da hepimiz kısaca anahtar kelime araması diyoruz. şu demek oluyor ki Google üzerindeki popülerliğini aramaktadır. Alan adı uzantısı domain alırken dikkat edilmesi gereken öteki bir özelliktir. Buradan kastım, .Com alanı adı aramaları meydana getirilen istatistikler de, daha çok kullanıcılar için güvenilir ve tercih edilen bir ag uzantısı olarak görülmektedir.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ancak .Hepimiz. .Xyz gibi öteki alan adlarını da kullanabilirsiniz ancak hem Google popülaritesi açısından hemde daha çok tercih edilmesi anlamında size .Com lu olan alan adlarını almanızı tavsiye ediyorum. Alan adı seçiminde diğer dikkat edilmesi gereken bazı hususlar daha vardır. Bunlardan da bahsedecek olursak, o alan adına dair kullanılmış bankclink ve ilgililik alanında nasıl bir durumda bulunduğunu kontrol edin.

Çünkü back bağlantılar sizin öteki siteler de olan tanıtımınız, bir nevi linkiniz olduğundan o sitelerden sizin tarafınıza kullanıcıları çekebilir, aynı vakit da site içi trafiğimizi artırabilirsiniz.Yani alan adı alırken dikkat etmeniz gereken hususlar bunlar olacaktır.
    
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.