Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Oyun
> Oyun incelemeleriLocoRoco 2 Remastered İnceleme

Oyun incelemeleri

 
 
Seçenekler
Alt 24-02-2018 00:55   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
.
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 121
Teşekkür (Aldı): 936


LocoRoco 2 Remastered İnceleme

LocoRoco 2 Remastered İnceleme


Birkaç yıldır eski oyunların daha kaliteli versiyonlarıyla karşılaşıyoruz. Bunlar kimi zaman yüreğimizi hoplatan ve yeni nesil konsollarda içimizi açan yapımlar oluyor. Kimisi ise ne yazık ki kopyala yapıştırdan öteye gidemiyor. Açıkçası bu konuda firmaların daha yolu uzun ancak bir şekilde kitleye dokunmayı başarıyorlar. Neredeyse 9 yılın ardından sevilen platform oyunu LocoRoco, bu sefer bizi LocoRoco 2 Remastered ile karşı karşıya getiriyor. Daha önce oyunu oynamayanlar için oldukça ilginç bir deneyim olacağından eminim. Çünkü LocoRoco, sıradan bir platform oyunu gibi görünse de aslında oldukça eğlencelidir. Müzikleri, ses efektleri pek tatlıdır.


Oyundaki amacımız güzel olan her şeyi yok etmeye çalışan kötü güç Moja’dan kurtulmaktır. Gezegenimizi kurtarmak bizim elimizdedir. Gizli zorluklarla süslenmiş LocoRoco 2 Remastered’da 25 yeni aşama açılmış durumda. Tabii bunlara yeni müzikler ve ses efektleri de eklenmiş. Müzik ve şarkıların yardımıyla LocoRoco’muzu geliştirebilir ve yeni yeteneklerimizi Moja’ya karşı kullanabiliriz. Dikenleri yok etmekten tutun su altında yüzmeye ve renkli kabuklara tırmanmaya kadar birçok aksiyonu oyunda gerçekleştirebiliyoruz.

PlayStation Portable’dan PlayStation 4’e geçişteki süreç, muhtemelen LocoRoco 2 Remastered için oldukça zor olmuştur. Daha önce LocoRoco 2 oynadıysanız bu oyunun size vereceği tek detay 4K ve 1080p kalite olacak. LocoRoco 2, hala kendi halinde son derece pürüzsüz çalışıyor. Türünü sevenler için şiddetle tavsiye ediyoruz, orası kesin. İşin içerisine Remastered girince, kalite doğal olarak bir tık yukarı çıkıyor. Oyunla ilgili diğer başarılı gelişme ise ses kısmı. LocoRoco 2, PSP’te hoparlörden sesi daha çok pompalayarak sunuyordu. Orijinal oyun, stereo destekle piyasaya çıkmış olsa da son sürümü daha iyi bir surround ses sistemi sunuyor. Durum böyle olunca çekici ses efektleri ve müzikler, kulağa daha hoş geliyor. Bunun yanında DualShock 4’ün nimetlerinden de yararlanarak, sesi direkt oyun kolumuzdan alabiliyoruz. Karakterimizin sesi de ninni kıvamında tatlı bir tını gibi işliyor.


LocoRoco 2’nin akılda kalan diğer konusu ise aldatıcı basit oynanışı. Kontrol kısmında PSP’den PS4’e geçmek, gözle görülür derecede fark yaratıyor. Oynanış ve kontroller daha kolay kavranıyor. Özellikle tuş kontrolleri, eylemlerde daha mantıklı atamalara sahip.

Herhangi bir Remastered’a baktığımızda kimi zaman büyük değişiklikler göremeyiz. LocoRoco 2 Remastered, bu kısımda el konsolundan devasa ekrana geçişte işini layıkıyla gerçekleştirmiş. Eklenen mini oyun içi eğlenceler, müzikler dışında eski oyuncular için aman aman değişikler yok. Tabii grafik sizin için önemliyse ve daha rahat bir koltukta, gözlerinizin şenlenmesini istiyorsanız durum değişir. Aslında oyun, tam olarak günümüzün çözünürlüklerine göre yükseltilmiş ve bu nedenden daha keskin görünen detaylarla öne çıkıyor. Oyunda özellikle beni rahatsız eden iki kısım gözüme çarptı. Biri, ara sahnelerin hala eski versiyonla aynı kalitede olması ve diğer konu ise kimi zaman kontrollerin saçmalaması. Her şekilde kolay kavransa da ritmi yeni kontrollerde yakalamak bazen tuhaflaşıyor. Gönül isterdi ki ara videolar da oynanıştaki kadar net olsaymış.Müzik ve ritmin yanına eklenen macera öğeleriyle süslü platform oyunumuz LocoRoco 2 Remastered, özellikle serinin hayranlarına hitap ediyor. Şirin grafikleri kaldıramayan bir oyuncuysanız, hiç bulaşmayın derim. Özgün bir yapım denemediyseniz veya sürümün de en iyisini istiyorsanız, o zaman bu oyun size göredir.___________________________________________

Bakıp görmeyenlerden, Konuşup dinlemeyenlerden, dokunup hissetmeyenlerden uzak durun...

26-06-2018 01:00
 Offline  
 
Teşekkür

THEINVISIBLE00 Teşekkür etti.
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau