Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Programlama
> PHP

PHP Hypertext Processor ile ilgili sanal yönergeler üzerinde geliştirme için tasarlanmış dil ile ilgili dökümanların paylaşım alanı.Php ve html kullanarak form oluşturma (Get ve post kullanımı dahil)

PHP

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 08-12-2018 09:51   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
Suriye
Yaş
18
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 18
Teşekkür (Aldı): 56


Post Php ve html kullanarak form oluşturma (Get ve post kullanımı dahil)Konuya girmeden önce şunu belirtiyim php html ile bağlantılı çalışabilen bir dildir.

Merhaba arkadaşlar bu konumda php ve html kullanarak get ve post yöntemleri ile nasıl form oluşturulur bundan bahsedeceğim.Bir önceki form oluşturma konumda temel bilgileri vermiştim sizlere fakat bu konumda çıtayı bir üst seviyeye taşıdım bu yöntem ile formunuza işlem yaptırtabileceksiniz.Form parametreleri hakkında bilgin yoksa bu konuma göz atabilirsin; https://www.turkhackteam.org/web-pro...ml#post8536360

Lafı çok uzatmadan hemen get-post kullanımına geçelim..
Unutmadan göstereceğim bu yöntemi bir üst seviyeye ilerki zamanlarda çıkaracağım ve formumuzu bir veritabanına bağlayacağım şimdilik ufaktan bir adım atalım ileride kendi fake scriptlerinizi oluşturmak istiyorsanız takipte kalın.

Get ve post nedir?
Post yöntemi sayesinde formumuza bir işlem atayabiliyoruz mesela formu dolduran kişi otomatik olarak farklı bir sayfaya yönlendiriliyor bu post yöntemi ile yapılan birşeydir.Get yöntemi post yöntemi ile aynıdır aralarında pek fark yoktur.

Şimdi ufak bir örnekle size çalışma mantığını gösteriyim;
Kod:
Aşağıda bulunan kodların ne anlama geldiğini bilmiyorsan yukarıda bıraktığım linkle tıkla ve diğer konuma git orada anlattım.
<form action="sayfa2.php" method="post"> <- burada kullanıcı submit butonuna tıklayınca sayfa2.php'ye post edilmesini (gönderilmesini) istedim
Kullanıcı adı: <input type="text" name"uyeismi">
Şifre: <input type="password" name"şifre">
<input type="submit" value"Sisteme giriş yap">
</form>
(Get yöntemini kullanmak için method="post" yazan kısımdaki post yazısını silip get yazmanız yeterlidir.)
Yukarıdaki kod bloğu çalıştığında ekranda bir form belirecektir kişi formu doldurup "Sisteme giriş yap" yazan butona tıkladığı anda post edilmesini istedimiz sayfa olan sayfa2.php'yi görecektir.
(if-else dersini anlatırken get-post yönteminden tekrar bahsedeceğim sizlere birkaç tüyo daha vereceğim.)

UYARI! Kullanıcının post edileceği sayfayla bu form kodunu çalıştıracağınız sayfanın aynı klasörde / dizinde olduğundan emin olun.

Yukarıdaki sistem sayesinde bir sayfadan bir diğer sayfaya geçiş sağlayabiliyorsunuz hatta 2 sayfa arasında bir bağlantı kurarak if-else yapısı ile kullanıcı adı - şifre doğruysa sayfa içeriğini gösterme gibi çılgınlıklar yapma imkanınızda var Daha derine inmek istemiyorum çünkü dersini vermediğim konuları anlatmış olurum şimdilik bu kadar.___________________________________________Konu Squ4re tarafından (08-12-2018 09:52 Saat 09:52 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 08-12-2018 10:06   #2
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Nereden
C:/Users/M.H
Yaş
18
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 250
Teşekkür (Aldı): 403
Güzel olmuş konu renkli renkli okuması rahat teşekkürler___________________________________________

╠────╬╬╬─────────────────────────╬╬╬───╣ÖNCE VATAN╠────╬╬╬─────────────────────────╬╬╬───╣
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau