THT DUYURU

PHP Hypertext Processor ile ilgili sanal yönergeler üzerinde geliştirme için tasarlanmış dil ile ilgili dökümanların paylaşım alanı.

chat
Seçenekler

İonCube nedir? İonCube nasıl kurulur?

ENİGMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Mesajlar:
1.932
Konular:
107
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
1124
Ticaret:
(0) %
3 Hafta önce
#1
İonCube nedir? İonCube nasıl kurulur?
Merhaba arkadaşlar, bu yazıda IonCube Loader'ı Localhost'a nasıl kurabileceğinizi öreneceksiniz. IonCube PHP eklentisini kurmak yeni başlayanlar için oldukça zor olabilir. Bu konuda IonCube'u localhosta kurmanız için size adım adım yol göstereceğim.


İonCube nedir?
IonCube PHP encoder 2002 yılında kurulmuştur. PHP programlama dilinde yazılmış dosyaları şifreleyen bir araçtır. IonCube şifreleme sistemi, PHP geliştiricileri tarafından programlarının kaynak kodlarını korumak için kullanılır, böylece yetkisiz herhangi bir kişi programı yasadışı olarak görüntüleyemez veya dosyalarda herhangi bir değişiklik yapamaz.
İonCube Loader nedir?
Günümüzde hemen hemen tüm sunucu bilgisayarları varsayılan olarak IonCube yüklü olarak bulunabilir. IonCube Loader, IonCube tarafından şifrelenen dosyaları okuyan ve yürüten bir PHP uzantısıdır. Bazı PHP dosyalarınızı şifrelediyseniz, sunucu bilgisayara IonCube Loader uzantısını yüklemeniz gerekir.
İonCube Loader'ı localhost'a nasıl kurabilirim
IonCube tarafından şifrelenen bir PHP dosyasını çalıştırmak istiyorsanız, Apache sunucunuzda IonCube Loader yüklü olmalıdır. Bu derste, IonCube Loader'ın WAMP , XAMPP , MAMP & gibi yerel bir sunucuya nasıl kurulduğunu anlatacağım.
IonCube Loader'ı Localhost'a kurmanın iki yolu vardır, birincisi yeni başlayanlar için oldukça zor olan manuel kurulum ve ikincisi bir Setup dosyası ile kurulum. IonCube Loader'ı kurmanın en basit yolu olduğu için Setup dosyası ile krulumdan bahsedeceğim.
IonCube Loader'ı Localhost'a düzgün bir şekilde kurmak için aşağıda belirtilen tüm adımları dikkatlice okuyun.
1- İonCube indirmek
IonCube'un resmi web sitesini ziyaret edin https://tik.lat/oTWpv setup dosyasını indirin.
2- Kurulum Dosyasının Çalıştırılması
İndirilen dosyayı açıp içerisinde bulunan loader-wizard.php dosyasını localhost'unuzu atıp tarayıcı kullanarak çalıştırmalısınız.
3- php.ini dosyasına php uzantısı kurduğumuzu bildirmeliyiz.
IonCube Loader'ı uygun dizine yerleştirip çalıştırdıktan sonra, PHP'ye yeni bir PHP uzantısı kurduğumuzu bildirmeliyiz, bunu yapmak için php.ini dosyayı güncellemeliyiz. Bu dosyayı bulabilirsiniz şu yoldan bulabilirsiniz. C:\wamp\bin\apache\apache2.4.41\bin
Php.ini dosyasını metin düzenleme programında açın ve aşağıdaki kodu "CTRL + F" arama kısayol tuşunu kullanarak "zend_extensionve" arayın ve sonucun hemen üstüne aşağıda verdiğim kodu ekleyin
zend_extension = "c:/wamp/bin/php/php7.3.12/ext/\ioncube_loader_win_7.3.dll"
Not : php.ini. değişiklik yaptıktan sonra wamp sunucusunu yeniden başlatmanız gerekir.
4- IonCube Loader kurulumunun kontrol edilmesi
Tüm kurulum adımlarını tamamladıktan sonra kurulumun başarılı olup olmadığını kontrol etmek için. loader-wizard.php dosyayı tekrar çalıştırın. Aşağıda "click here to test the Loader." yazısına tıklayın doğru şekilde yüklendiyse, aşağıdaki gibi bir test sayfası açılacaktır.
Doğru şekilde yüklenmediyse, aşağıdaki gibi "Loader Not Installed" olarak bildirilirsiniz. Düzgün bir şekilde yüklemek için bazı önerilerde bulunur, önerileri takip ederek doğru bir şekilde yükleyebilirsiniz.
---------------------

Teşekkür Butonunu Kullanalım...! >

Konu ENİGMA tarafından ( 3 Hafta önce Saat 18:20 ) değiştirilmiştir.
redcode Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler