Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber


O siteden şarj aleti alırken dikkat!

Portal Haber

 
 
Seçenekler
Alt 21-10-2016 02:13   #1
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Nereden
London
Mesajlar
Konular


  
O siteden şarj aleti alırken dikkat!Dünyanın en büyük alışveriş sitesi olsa bile, müşterilerin elektronik ürün alırken özellikle dikkatli olması gerekiyor. Apple cephesinde yaşanan son durum da bunu kanıtlar cinsten.Amazon üzerinden daha önce alışveriş yaptınız mı? Dünyanın en büyük sanal alışveriş sitelerinden kabul edilen Amazon, son yıllarda Türkiye sınırlarında da yaygın şekilde kullanılıyor fakat burada satılan ürünler her zaman güvenli olmuyor.

Satılan şarj aletlerinin neredeyse tamamı sahte!
Apple tarafından açılan son davaya göre, Amazon üzerinde satılan Apple markalı şarj aletlerinin yüzde 90'lık kısmı sahte! Hatta Apple şu anda Mobile Star LLC adlı bir markayı telif hakları ihlali ve gerçekmiş algısı yaratarak sahte Apple ürünleri satmak suçlarından mahkemeye vermiş durumda.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görülebileceği üzere, bu ürünler Apple markalı ve Amazon tarafından satılıyor gibi gösteriliyorlar. Fakat Apple mühendislerinin açıklamasına göre, şarj aletleri ulaştığında kullanıcı kötü imal edilmiş, kusurlu bir tasarıma sahip ve kimi zaman da eksik ürünlerle karşılaşıyor. Üstelik Apple'a göre bu ürünler sadece sahte olmakla kalmıyor, aynı zamanda yangın ve elektrik çarpması gibi potansiyel tehlikelere de davetiye çıkarıyorlar.Müşterilerin Amazon ismine güvenerek bu ürünleri aldığını fakat sahtecilerin şarj aletlerini bu site üzerinden satarak güvenilir algısı yarattığını dile getiren Apple, onlarca satıcının bulunduğunu ve satılan ürünlerin neredeyse tamamına yakınının sahte olduğunu belirtti.

Tabii ki beklendiği gibi Apple Amazon'a da ulaştı ve ürünler hakkında uyardı. Ardından siteden bu ürünlerin listesi kaldırıldı ve firma benzer satış ihlallerine karşı sıfır toleransa sahip olduklarını dile getirdi.

SOURCE : O siteden şarj aleti alırken dikkat! - ShiftDelete.Net
    


___________________________________________

Computer Devil ICEHACK

Size Zamanını Ayırmayan Birine , Asla Kendinizi Harcatmayın.

Charles Bukowski

TÜRK HACK TEAM

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
film izle

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.