Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal HaberMicrosoft, Kendinin Bile Hatırlamadığı Sosyal Ağını Kapatıyor

Portal Haber

 
 
Seçenekler
Alt 09-03-2017 14:11   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2011
Nereden
alanya
Mesajlar
Konular


  
Microsoft, Kendinin Bile Hatırlamadığı Sosyal Ağını Kapatıyor2011’in son demlerinde Microsoft büyük bir heyecanla “Bunlar yaptıysa ben de yaparım” diye yerinden sıçramış, bir çırpıda So.cl adını verdiğini sosyal ağ sitesini inşa etmişti. Bırakın sizi, muhtemelen artık Microsoft’un bile hatırlamadığı So.cl için bugün yolun sonu göründü.

Daha çok gençlerin ve öğrencilerin gönlünü hoş tutmak amacıyla yola çıkan So.cl, bir heyecanla ortaya çıkmış bir girişimdi. Pazarda atı alıp Üsküdar’ı geçen Facebook, Instagram, Pinterest ve hatta Hayalet Kasaba Google+ varken So.cl’ın konsepti başarılı olma konusunda kesinlikle etkili değildi. So.cl belki etkili değildi filan ama kullanıcılarına Facebook ile üye olma şansını sunan en büyük gönüllü sosyal ağ servislerinden biriydi. Biraz da komik olduğunu unutmamak lazım.6 Yıl sonrasında sanırım Microsoft’un mühendislerinden biri artık So.cl’ı hatırlamış olmalı ki, kenarda köşede duracağına kapatılma kararı alındı. So.cl aslında ilk başta sadece öğrenciler hedefli bir girişimdi. Yalnız evdeki hesap internette tutmayınca, Microsoft sosyal ağına mobil cihaz desteği de ekleyerek sosyal ağı herkesin katılımına açık hale getirmişti.

Muhtemelen So.cl’ın kapanması hayatınızdaki hiçbir şeyi etkilemeyecektir. Yine de bu blog yazısı aklınızda bulunsun. Unutmayın ki, bir zamanlar Microsoft’un da bir sosyal ağ projesi vardı.

R.I.P So.cl
    
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
film izle

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.