Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber


r57


Microsoft, Kendinin Bile Hatırlamadığı Sosyal Ağını Kapatıyor

Portal Haber

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 09-03-2017   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2011
Nereden
alanya
Mesajlar
Konular


  
Microsoft, Kendinin Bile Hatırlamadığı Sosyal Ağını Kapatıyor2011’in son demlerinde Microsoft büyük bir heyecanla “Bunlar yaptıysa ben de yaparım” diye yerinden sıçramış, bir çırpıda So.cl adını verdiğini sosyal ağ sitesini inşa etmişti. Bırakın sizi, muhtemelen artık Microsoft’un bile hatırlamadığı So.cl için bugün yolun sonu göründü.

Daha çok gençlerin ve öğrencilerin gönlünü hoş tutmak amacıyla yola çıkan So.cl, bir heyecanla ortaya çıkmış bir girişimdi. Pazarda atı alıp Üsküdar’ı geçen Facebook, Instagram, Pinterest ve hatta Hayalet Kasaba Google+ varken So.cl’ın konsepti başarılı olma konusunda kesinlikle etkili değildi. So.cl belki etkili değildi filan ama kullanıcılarına Facebook ile üye olma şansını sunan en büyük gönüllü sosyal ağ servislerinden biriydi. Biraz da komik olduğunu unutmamak lazım.6 Yıl sonrasında sanırım Microsoft’un mühendislerinden biri artık So.cl’ı hatırlamış olmalı ki, kenarda köşede duracağına kapatılma kararı alındı. So.cl aslında ilk başta sadece öğrenciler hedefli bir girişimdi. Yalnız evdeki hesap internette tutmayınca, Microsoft sosyal ağına mobil cihaz desteği de ekleyerek sosyal ağı herkesin katılımına açık hale getirmişti.

Muhtemelen So.cl’ın kapanması hayatınızdaki hiçbir şeyi etkilemeyecektir. Yine de bu blog yazısı aklınızda bulunsun. Unutmayın ki, bir zamanlar Microsoft’un da bir sosyal ağ projesi vardı.

R.I.P So.cl
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.