Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber


r57


Beyaz Şapkalı Hacker, Bir Cinayetin Aydınlatılmasını Sağladı!

Portal Haber

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 06-07-2017   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Feb 2016
Nereden
London
Mesajlar
Konular


  
Beyaz Şapkalı Hacker, Bir Cinayetin Aydınlatılmasını Sağladı!Bitcoin üzerinde bağımsız araştırmalar yapan beyaz şapkalı hacker, 'Dark Web' olarak adlandırılan karaborsa web alanında bulunan bir web sitesinin veri tabanına sızarak edindiği bilgileri bir başka siteye aktarınca, farkında olmadan intihar süsü verilmiş bir cinayetin aydınlatılmasına yardımcı olmuş oldu.

Fiziksel saldırı ya da cinayet gibi olaylar, beyaz şapkalı hackerların her gün karşılaştıkları vakalardan değil tabii. Aslında şimdi bahsedeceğimiz beyaz şapkalı hacker, gönderdiği ip ucundan pek bir şey çıkacağını da ummuyordu.

Bitcoin’in bağımsız araştırmacısı Chris Monteiro, kiralık katil ve soyguncu ilanları veren düzmece bir darknet web sitesinin veri tabanına girerek, verileri yasal bir web sitesine aktarınca farkında olmadan Amy Allwine isimli kadının öldürülmesiyle ilgili olayın çözülmesine ışık tutmuş oldu.

2016 yılı Kasım ayında intihar ettiği düşünülen Bayan Allwine’in cesedi, kol hizasına konmuş tüfekle birlikte bulunmuştu. Tüfeği o şekilde koyan kocası, olaya intihar süsü vermeye çalışmıştı.

Fakat, aslında Allwine’in kocası, dark web olarak adlandırılan kara borsa web alanında bulunan sitelerin birinden karısını öldürtmek için kiralık bir katil tutmaya çalışmış, fakat kiraladığı katilin tutuklandığı söylenince cinayeti kendisi işlemek zorunda kalmıştı. Koca Alllwine, cinayetin işlenmesi için 10-15 bin dolar arasında ödeme yapmayı göze almıştı, ama ödemeyi yaptıktan sonra irtibatta olduğu kişilerin aslında dolandırıcı olduklarını öğrenmiş oldu.Bay Allwine, Besa Mafia’ya parayı gönderdikten sonra iletişim kurduğu kişiler kendisine, suikastçinin polis tarafından yakalandığını ve hapse atıldığını söylemişler. Fakat müfettişler Minnesota bölgesinde o tarihte kimsenin tutuklanmadığını tespit edince, şüpheler kocanın üzerinde yoğunlaşmış.

Bu korkunç cinayetin yanında bayan Allwine’in aynı zamanda ‘Scopolamine’ adlı ilacı da kullandığı tespit edilmiş. Bu ilacı da kocanın yine kara borsa web sitelerinden satın aldığı ortaya çıkmış.

Monteiro gibi beyaz şapkalı hackerlar faydalı ip uçlarını kamuya açık olarak paylaştıkları sürece, belki de aydınlatılamayan birçok cinayet olayının açığa kavuşturulmasına yardımcı olarak, suçluların hakkettikleri cezayı almalarını sağlayacaklardır. Darısı şapka rengi olarak beyazı tercih eden Türk hackerlarının başına.

KAYNAK :

Beyaz Şapkalı Hacker, Bir Cinayetin Aydınlatılmasını Sağladı
https://latesthackingnews.com/2017/07/05/21059/

EDİT : DARK WEB yani DEEP WEB gibi siteler keşke olmasa .
    


__________________

Computer Devil ICEHACK

Size Zamanını Ayırmayan Birine , Asla Kendinizi Harcatmayın.

Charles Bukowski

TÜRK HACK TEAM

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 06-07-2017   #2
  • Offline
  • Üsteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2015
Nereden
NO IP
Mesajlar
Konular


  


vay be
    


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.