Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber


Büyük Saldırı Kapıya Dayandı

Portal Haber

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 08-09-2017   #1
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Nereden
İZMİR/AĞRI
Mesajlar
Konular


  
Büyük Saldırı Kapıya DayandıGelmiş geçmiş en büyük ve hayatımızı doğrudan etkileyecek bir hack saldırısı, kapımıza kadar dayandı!Yıllardır elektrik şebekelerine yapılabilecek potansiyel saldırılardan bahsediyorduk ve şimdi görünüşe bakılırsa tehlike gerçek olmak üzere. Symantec'in raporuna göre, Dragonfly isimli bir grup ABD ve Avrupa'daki enerji ve güç sektörlerini hedefliyor. Grubun amacı, hem bu tesislerin nasıl çalıştığını öğrenmek, hem de zamanla kontrollerini ele geçirmek

Dragonfly'ı ilk kez duymuyoruz. 2014'te, Symantec ve diğer araştırmacılar bu grubu 2010'dan 2014'e kadar Amerikan ve Avrupalı enerji sistemlerine olan saldırıdan sorumlu tutmuştu. Department of Homeland Security ve FBI'ın 2016'daki ortak bir analizi sonucu Dragonfly'ın Rus zararlı aktivitelerle bağlantılı olduğu sonucuna vardı, ama yine de Symantec grubun kökenleri hakkında spekülasyon yapmamak için dikkatli davrandı. Şimdi ise hacker grubu yeni bir planla yine iş başında gibi görünüyor, Symantec de buna "Dragonfly 2.0" diyor.
Saldırı serileri, Aralık 2015'te enerji sektöründeki kişilere sahte e-postalar gönderilerek başlamıştı. Grup, ağ kimlik belgelerini topladı ve bilgisayarlara arka kapılar yüklemeyi başardı, bu da hedef bilgisayarlara uzaktan erişime olanak verdi. Symantec, 2010-2014 saldırılarının bir bilgi toplama aşaması olduğundan şüpheleniyor. Grup, şimdi geniş çapta saldırılar için enerji sistemlerini ele geçirmeye çalışabilir.

Kulağa ürkütücü geliyor, ama artık tehlikenin var olduğu ve aktif olduğu bilindiği için, Dragonfly 2.0.'ı alt edecek önlemler alınabilir. Symantec'in tavsiyeleri arasında tüm hassas verileri şifrelemek, güvenli şifreler yerleştirmek ve iki aşamalı doğrulama var. Ama bu önlemlerle bile tehlike tam olarak yok edilemeyeceği için, enerji devlerinin sürekli gözlerini açık tutmalarında fayda var.


TEŞEKKÜR EDERSENİZ SEVİNİRİM İYİ FORUMLAR.
    
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.