Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber

Oyun Geliştiricilerinin KDV’den Muaf Olma Maddesi Resmi Olarak Yürürlüğe Girdi

Portal Haber

 
 
Seçenekler
Alt 06-04-2018 14:08   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
KonularOyun Geliştiricilerinin KDV’den Muaf Olma Maddesi Resmi Olarak Yürürlüğe GirdiOyun geliştiricileri, bundan sonra teknoloji geliştirme bölgelerinde ve ihtisas teknoloji geliştirme bölgelerinde bulunan oyun yazılım firmalarını vergiden muaf tutacak.
Oyun sektörü son yıllarda iyiden iyiye büyümeye başladı. Uluslararası anlamda pazar payını büyüten oyun sektörü, bu büyümenin ardından devletlerin de ilgisini çekmeye başladı. Ülkemizde de bir süredir takip edilen oyun sektörü için beklenen madde resmi gazetede yayınlandı.

“Katma Değer Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 178 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni kanun kapsamında bundan sonra ülkemizde bulunan oyun geliştiricileri, KDV’den muaf tutulacak.

Teknoloji geliştirme bölgesinde, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde, araştırma laboratuvarlarında Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere yapılan yeni makine ve teçhizat teslimleri de vergiden muaf tutulacak.

Ülkemizde oyun sektörünün gelişip daha çok projenin gerçekleşmesini isteyen devlet, bunun için teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen oyun yazılımlarını KDV’den muaf tutacaklarını açıkladı. Bu tarz yazılımların KDV’den muaf tutulması, genç ve istekli girişimcilerin bu alana yatırım yapmasını ve zamanla sektörün daha da büyümesini sağlayacak.

Oyun ve teknoloji alanında yapılan yenilikler dışında pek çok farklı alanda da yenilik yapıldı. Resmi gazete yayınlanan bu yenilikler, KDV konusunda yeni düzenlemeler getiriyor.

kaynak:http://www.webtekno.com/oyun-gelistiricilerinin-kdv-den-muaf-olma-maddesi-resmi-olarak-yururluge-girdi-h43714.html___________________________________________

Kul Bela Görmez Hak Yazmadıkça Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça
 Offline  
 
Alt 06-04-2018 14:11   #2
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2015
Nereden
Öteki Taraf
Mesajlar
Konular

Umarım kaliteli bir şeyler görürüz başkalarından alıntı değil.___________________________________________

Altın harflerle yaz mahlasımı
Kajmer Sagopa

We Got RHYMES
"Kalabalık Bir Dost Listesi Gereksizler En Tepede"
ÇOK ARAYACAKSINIZ

Mahlasım Ekinoks
 Offline  
 
Alt 06-04-2018 14:32   #3
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Mesajlar
Konular

Keşke devlet Oyun geliştiricilerine Maddi yönde destekde bulunsa en kötü SQL Server için bile maddi bir destek gerekiyorki bunlar azımsanacak bütçeler değil ama yapılan bu hamlede çok iyi bence inşaallah iyi şeyler ortaya çıkar.___________________________________________

Tarih Kralları hatırlar,askerleri değil derler.Bundan sonra hatırlanacak tek şey, biz askerler olacağız.
 Offline  
 
Alt 06-04-2018 14:56   #4
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2015
Mesajlar
Konular

Alıntı:
ByToretto44´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Keşke devlet Oyun geliştiricilerine Maddi yönde destekde bulunsa en kötü SQL Server için bile maddi bir destek gerekiyorki bunlar azımsanacak bütçeler değil ama yapılan bu hamlede çok iyi bence inşaallah iyi şeyler ortaya çıkar.
kdv'den muaf tutalması da güzel bence ama dediklerine katılıyorum teşvik gerekli.___________________________________________

Don’t be too optimistic. The light at the end of the tunnel may be another train.

 Offline  
 
Alt 06-04-2018 16:01   #5
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2016
Mesajlar
Konular

cok iyi bir gelişme arkdaşların dedigi gibi yardım da yapılırsa geliştiriciye tam destek olmus olur
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.