Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Portal Haber

Portal Haber Portal Haber
BTK: Erkekler Hava Atmak, Kızlarsa Stres Atmak İçin Oyun Oynuyor

Portal Haber

 
 
Seçenekler
Alt 05-07-2018 13:56   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 169
Teşekkür (Aldı): 85


BTK: Erkekler Hava Atmak, Kızlarsa Stres Atmak İçin Oyun OynuyorBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan çalışmanın sonuçlarına göre erkeklerin birbirine üstünlük kurup hava atmak için, kadınların ise o an içinde bulundukları stresli durumdan çıkmak için oyun oynadıkları ortaya çıktı.

Oyunların neredeyse tamamen dijital olarak harmanlanmasının üzerinden yıllar geçti. Artık pencereden kafanızı dışarı çıkardığınızda ip atlayan, futbol oynayan çocuklar görme ihtimaliniz oldukça düşük. Bu durum üzerine araştırmalar yapan BTK, kızların ve erkeklerin neden oyun oynadığını açıkladı.


Yapılan araştırmanın sonucunda, erkeklerin hemcinsleri arasında üstünlük kurmak ve hava atmak için oyun oynadıkları söylendi. Erkeklerin tercih ettiği oyun türleri olarak aksiyon-macera, strateji, spor ve online aksiyon oyunları gösterilirken, kızlarsa eğitsel soru-cevap ve zekâ oyunlarını tercih ediyor.

Bu doğrultuda BTK’dan yapılan açıklamalar gösteriyor ki erkekler kızlardan çok daha fazla bilgisayar oyunlarının etkisinde kalıyor. Yine farklı cinsiyetlere neden oyun oynadıklarını sorunca kızlar 'zaman öldürmek’ ve ‘stres atmak’ gibi cevaplar verirken erkekler ‘kendi oyuncu karakterimi oluşturmak ve seviyesini yükseltmek, kendimi diğerlerinden üstün hissetmek ve oyunlarda seviye satarak para kazanmak' şeklinde yanıt vermiş.
Kaynak___________________________________________

Kul Bela Görmez Hak Yazmadıkça Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

Sosyal Medya Bayilik Paneli
paykasa

wau