Kaynak ikonu

Digital Forensics Framework 2021-12-16

indirmek için izniniz yok
DFF, özel bir Uygulama Programlama Arayüzü (API) üzerine kurulmuş bir Açık Kaynaklı bilgisayar adli bilişim platformudur. DFF, günümüzde kullanılan yaşlanmakta olan dijital adli bilişim çözümlerine bir alternatif sunuyor. Basit kullanım ve otomasyon için tasarlanan DFF arayüzü, kullanıcıya dijital soruşturmanın ana adımlarında rehberlik eder, böylece hem profesyoneller hem de uzman olmayanlar tarafından hızlı ve kolay bir şekilde dijital bir soruşturma yürütmek ve olay yanıtını gerçekleştirmek için kullanılabilir.

images


Debian Jessie
Kod:
echo "deb http://repo.digital-forensic.org/debian jessie main" > /etc/apt/sources.list.d/arxsys.list
apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 7DC18D60
apt-get update
apt-get install dff

Stretch
Kod:
echo "deb http://repo.digital-forensic.org/debian stretch main" > /etc/apt/sources.list.d/arxsys.list
apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 7DC18D60
apt-get update
apt-get install dff

Debian based distribution
GNU/Linux
Kod:
apt-get install cmake build-essential swig python-qt4 pyqt4-dev-tools qt4-dev-tools libicu-dev libtre-dev qt4-linguist-tools python-magic libfuse-dev libudev-dev libavformat-dev libavdevice-dev libavutil-dev libswscale-dev flex bison devscripts pkg-config autotools-dev automake autoconf autopoint zlib1g-dev libtool libssl-dev wget scons libtalloc-dev clamav
git clone https://github.com/arxsys/dff/
cd dff
git submodule init
git submodule update
mkdir build
cd build
cmake ..
make -j`getconf _NPROCESSORS_ONLN`
Yazar
Jaime Lannister
İndirilme
4
Görüntüleme
138
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

Jaime Lannister ait diğer kaynakar

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.