Kaynak ikonu

Gobuster 3.1.0

indirmek için izniniz yok
jkXvH.webp


Gobuster Nedir ?

GoBuster, hedef web sunucularındaki alt alan adlarını, dizinleri ve dosyaları (URI'ler) ve sanal ana bilgisayar adlarını keşfetmek için kaba zorlama aracıdır.


jkC7R.gif


Kurulum :

> git clone GitHub - OJ/gobuster: Directory/File, DNS and VHost busting tool written in Go


jkC7R.gif


Kullanım :


DNS Modu, DNS alt etki alanı kaba zorlama için kullanılır :

> gobuster dns -d turkhackteam.org -w <wordlist>

Yön modu, belirli bir alan veya alt alan adında ek içerik bulmak için kullanılır. Buna gizli dizinler ve dosyalar dahildir :

> gobuster dir -u <target url> -w <wordlist>

Vhost Modu, bir hedef sunucunun sanal ana bilgisayarlarını bulmak için kullanılabilir :

> gobuster vhost -u <target url> -w <wordlist>

jkEpj.webp

  • Beğen
Tepkiler: Safak-Bey
Yazar
Loux
İndirilme
0
Görüntüleme
79
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

Loux ait diğer kaynakar

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.