Kaynak ikonu

Kismet 2021-12-26

indirmek için izniniz yok
2ic2krh.png


Kismet Nedir?

Sniffer ve saldırı algılamaya yarayan kismet, ağ adaptörlerini analiz ederek erişim noktaları hakkında bilgi toplamaya yarar. Ayrıca kendi ağımıza kimlerin girdiğini veya çıkış yaptığını görmemizi sağlayan bir özelliği bulunuyor.

Kurulum için klasik olarak
git clone
https://github.com/kismetwireless/kismet şeklinde kuruyoruz.

Ek olarak kismet aracı Windows'da da kullanılabiliyor. Bunun için kendi sitesine göz atabilirsiniz...7vqdfl4.pngİşleminiz bitiminde​
disconnected
dedikten sonra​
Quit
diyerek çıkış yapabilirsiniz.


Daha fazla bilgi için kismet'in resmi web sitesine veya ek bilgi alınabilecek adres bölümünde yer alan konuya bakabilirsiniz.
Yazar
'Chan
İndirilme
0
Görüntüleme
93
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

'Chan ait diğer kaynakar

 • Lazymux
  Termux'da birden fazla tool yüklememizi sağlar.
 • CMSMap
  Web altyapılarında bulunan açıkları taramaya yarar.
 • Skipfish
  Web uygulamalarında bulunan açıkları tarayan Skipfish, Kali Linux'de kurulu olarak gelmektedir.
 • WPScan
  WordPress altyapısını kullanan sitelerde güvenlik açığı aramaya yaramaktadır.
 • Steghide
  Steganografi aracı olan Steghide, çeşitli türlerdeki verileri gizlemek & çözmek amacıyla yapılmıştır
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.