Kaynak ikonu

Osintgram 1.1

indirmek için izniniz yok
Osintgram Nedir
+ Osintgram Instagramda keşif yapmak ve hedeften bilgi toplamak için kullanılır.

+ Hedef kullanıcının takipçilerinin listesi, takipçilerinin emailleri, kendi emaili, kendi telefon numarası vs gibi bilgileri elde etmede yarar.

+ Hedefin fotoğraflarını, profil fotoğrafını, hikayelerini, hedef tarafından kullanılan hashtagleri almanıza yarar.

+ Osintgram'ın en güzel artısı manuel olarak incelemek yerine birkaç satır komut yazarak istediğiniz bilgilere kolayca erişmenizi sağlamasıdır.


Not: Eğer hedef hesabın maili veya telefon numarası gizli ise onları göstermeyecektir. Eğer gizli değil ise gösterecektir.


Osintgram Kurulumu ve Kullanımı
+ Kurulum
- Kali Linux üzerinden terminalimizi açalım. Aracımızı indirelim.

Kod:
git clone https://github.com/Datalux/Osintgram.git

- Klasörümüze gidelim.

Kod:
cd Osintgram

- Sanal ortam oluşturalım

Kod:
python3 -m venv venv

- Sanal ortamı yükleyelim

Kod:
source venv/bin/activate

- Ardından bu komutu girmemiz gerekiyor.

Kod:
pip install -r requirements.txt

+ Şu an aracımız hazır. Bir adet Instagram hesabı gerekiyor bize. O hesabı araca tanımlayacağız ve araç o hesabı kullanarak OSINT yapacak. Fake bir hesap açıp hedeflerinizi takip etmenizi öneririm.

- Hesabı tool'umuza tanımlamak için bu komutu girelim.

Kod:
make setup

Kısayoldan direkt terminal üzerinden hesabı girebilirsiniz.
+ Kullanım

- Bu komut ile hedefinizi seçip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kod:
python3 main.py hedefhesabınkullanıcıadı

Not: Hedef kısmına ister araca tanımladığınız hesabı ister de direkt tarama yapmak istediğiniz hesabı yazabilirsiniz. Araç zaten otomatik olarak araca tanımladığınız heesaptan tüm işlemleri yapacak.
- Karşımıza gelen ekranda list komutu ile komut listesine erişebilir ve komutların ne işe yaradığını anlayabilirsiniz. Dilerseniz sonuçları vs txt veya json olarak da çıkarabilirsiniz.

Kod:
listİyi Çalışmlar Dilerim
Yazar
Bahadır-Şad
İndirilme
0
Görüntüleme
99
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

Bahadır-Şad ait diğer kaynakar

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.