Kaynak ikonu

Skipfish 2.10

indirmek için izniniz yokk0CUcS.jpgNeredeyse tüm web altyapılarında açık taramak için geliştirilmiş Skipfish aracıyla, hızlı bir şekilde hedef web sitesi üzerinde işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca tarama yaptıktan sonra araç, çıktıyı .html olarak vermektedir. Bu özelliği de rapolamanın kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor.Kali Linux'a kurulu halde gelen aracın kullanımı şu
şekildedir;


Rich (BB code):
skipfish -o /root/Desktop/Chan https://www.youtube.com


Bu komutu uyguladıktan sonra bizden bir tuşa basmamızı veya 60 saniye beklemizi istiyor. Yukarıdaki komutumuzda bulunan "/root/Desktop/Chan" yolu ise tarama işlemi bittiğinde sonucun nereye kaydedileceğini gösteriyor.


k0uhdo.png
Oluşturulan rapor sistemi ise şöyle;


k0umsI.png

k0uevt.pngVerilen sonuçtaki renkler ise şu şekilde anlamlandırılıyor;

Kırmızı: Kritik Seviye
Turuncu: Orta Seviye
Diğer Renkler: Bilgilendirme
Yazar
'Chan
İndirilme
0
Görüntüleme
69
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

'Chan ait diğer kaynakar

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.